Interpretacja indywidualna z dnia 14 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-1.4012.729.2024.1.MH
Brak prawa do odliczenia podatku VAT z faktur dokumentujących zakupy na potrzeby podstawowej opieki zdrowotnej.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT z faktur dokumentujących zakupy na potrzeby podstawowej opieki zdrowotnej.
Brak prawa do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony w związku z realizacją projektu.
Brak prawa do odliczenia całości lub w części podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą zleceniobiorcom zwrotnej zaliczki na poczet zwiększonych kosztów pobytu za granicą oraz bezzwrotnej zaliczki na poczet wynagrodzenia lub z wypłacanej części wynagrodzenia za usługi pomocy domowej i opieki w Niemczech.
Uznanie nabywanych usług świadczonych przez kontrahenta niemieckiego za usługi ściśle związane z usługami podstawowymi oraz zastosowanie zwolnienia od podatku VAT do ww. nabywanych usług.
Brak możliwości odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 24 lit a.
Czy przychody otrzymane z tytułu nadwykonań świadczeń o charakterze zdrowotnym po zakończeniu danego roku podatkowego ale odnoszące się do świadczeń tegoż roku podatkowego należy uwzględnić w podstawie opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych, dalej jako „podatek CIT” roku podatkowego, w którym te świadczenia faktycznie wykonano (zgodnie z zasadą memoriałową) czy też ze względu na zawarcie
Zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 ustawy usług medycyny naturalnej.
Możliwości skorzystania z ulgi prorodzinnej i preferencyjnego rozliczenia dochodu jako osoba samotnie wychowująca dziecko za lata 2021-2023, po rozwodzie, na pełnoletnie dziecko, które w jednym roku przekroczyło limit dochodów, przy alimentach na drugie dziecko uzyskujące pełnoletność.
Zwolnienie od podatku świadczonych usług (farmaceuta).
Skutki podatkowe prowadzenia działalności usługowej zarejestrowanej w Niemczech przez rezydenta polskiego.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu.
Możliwość rozliczenia się jako osoba samotnie wychowująca dziecko.
Zwolnienie od podatku od towarów i usług kursu na stopień Żeglarza Jachtowego, kursu na sternika Motorowodnego, obozów szkoleniowych na stopień Żeglarza Jachtowego i Sternika Motorowego, kursu na licencję do holowania narciarza wodnego lub innych obiektów pływających, opłaty za egzamin dotycząca usług kształcenia zawodowego, turystycznych obozów żeglarskich, półkolonii żeglarskich dla dzieci.
Możliwość skorzystania z rozliczenia w sposób przewidziany dla osoby samotnie wychowującej dzieci za 2023 rok, przy pozostawaniu w związku małżeńskim, w trakcie procesu rozwodowego, bez separacji, z zakazem zbliżania.
Możliwość wspólnego rozliczenia małżonków i skorzystania ulgi prorodzinnej na pełnoletnie i małoletnie dzieci żony, które nie zostały przysposobione.
Świadczone przez Państwa usługi organizacji półkolonii oraz dostawa towarów i świadczenie usług ściśle z nimi związane korzystają ze zwolnienia od podatku.
Obowiązki płatnika w związku z umowami zlecenia dotyczącymi świadczenia usług opieki domowej wykonywanej na terytorium Niemiec.
Zastosowanie zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 lit. d ustawy dla świadczonych Usług Psychologicznych i Terapeutycznych przez podwykonawców będących osobami, które ukończyły studia na kierunku psychologia lub muzykoterapia.
Czy wydatki na pakiet benefitów w części dotyczącej świadczeń na rzecz Współpracowników związanych z Wnioskodawcą umowami typu B2B, w opisanym zdarzeniu przyszłym, Wnioskodawca będzie mógł zaliczać do kosztów uzyskania przychodu?
Zwolnienie od podatku świadczonych usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 24 lit. a ustawy.
Zwolnienie od podatku świadczonych usług logopedii/neurologopedii realizowanych przez zatrudnionych logopedów/neurologopedów, biofeedback – zajęć prowadzonych przez logopedę/neurologopedę, Alternatywnych Metod Komunikacji (AAC) - zajęć prowadzonych przez logopedę/neurologopedę, przez pedagogów specjalnych w zakresie integracji sensorycznej, terapii ręki, trening umiejętności społecznych oraz wykonywane