Interpretacja indywidualna z dnia 18 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-3.4012.770.2024.1.JM
Dokumentowanie otrzymywanego czynszu za bezumowne korzystanie z lokalu.
Dokumentowanie otrzymywanego czynszu za bezumowne korzystanie z lokalu.
Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, zgodnie z którym rozliczenie pomiędzy Spółką a Partnerem działającymi jako uczestnicy wspólnego przedsięwzięcia, nie stanowi odpłatnego świadczenia usług w rozumieniu art. 5 i art. 8 ustawy VAT?
Wskazanie, czy korekta Docelowego Narzutu pozostaje/będzie pozostawała poza zakresem opodatkowania podatkiem VAT.
Prawo do obniżenia podstawy opodatkowania, sposób dokumentowania udzielanych rabatów pośrednich, prawo i termin obniżenia podatku należnego z tytułu udzielanych rabatów pośrednich oraz konieczność odzwierciedlenia czynności udzielania rabatu w ewidencji VAT.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących w Okresie przejściowym nabycie towarów i usług.
Opodatkowanie kwot otrzymanych w wyniku zawarcia ugody.
Prawo do obniżenia podstawy opodatkowania i podatku VAT należnego w związku z udzielaniem Rabatów, określenie momentu obniżenia podstawy opodatkowania.
Prawo do obniżenia podstawy opodatkowania oraz kwoty podatku należnego w związku z Obniżką Należności, o której mowa w § 50b ust. 1 Rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 29 listopada 2022 r. w sprawie sposobu kształtowania i kalkulacji taryf, sposób rozliczenia dokonanej Obniżki Należności oraz możliwość dokumentowania Obniżki Należności za pomocą innego dokumentu niż faktura VAT (np.
Wpływ dokonywanej korekty dochodowości na rozliczenie podatku VAT, prawo do odliczenia oraz sposób dokumentowania dokonywanych rozliczeń wyrównawczych.
Uznanie rozliczeń pomiędzy Instytutem a Partnerem za czynności pozostające poza zakresem opodatkowania podatkiem od towarów i usług. Sposób udokumentowania ww. rozliczeń.
Skutki podatkowe przekształcenia Przedsiębiorcy w jednoosobową spółkę kapitałową – spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.
Brak opodatkowania podatkiem VAT rozliczenia pomiędzy Konsorcjantami dokonywanego w ramach umowy Konsorcjum oraz sposobu dokumentowania przekazania Członkowi Konsorcjum przez Lidera Konsorcjum kwot należnych za czynności realizowane w ramach Konsorcjum.
Brak obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego w oparciu o art. 89b ustawy, a tym samym uprawnienie do zwiększenia kwoty podatku naliczonego o skorygowaną wcześniej kwotę podatku naliczonego.
Ustalenie czy premia pieniężna wypłacana na rzecz Aptek będzie stanowić rabat pośredni udokumentowany notą księgową oraz braku prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego.
Skutki podatkowe związane z otrzymaniem dofinansowania od spółki.
Brak obowiązku odprowadzania podatku VAT z tytułu uzyskiwanego wynagrodzenia za realizację świadczeń z zakresu nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz udokumentowanie tych czynności.
Prawo do odliczenia podatku VAT bez obowiązku wystawienia korekty faktury oraz noty korygującej.
Nie można uznać, że w opisanej sytuacji mamy do czynienia z rabatem pośrednim udzielanym przez Państwa na rzecz polskich kontrahentów (wypłacanym za pośrednictwem A.) stanowiącym opust lub obniżkę ceny w odniesieniu do świadczonych na terytorium kraju usług leasingu bądź najmu, zgodnie z art. 29a ust. 10 pkt 1 ustawy i uprawniającym Państwa do obniżenia podstawy opodatkowania podatkiem VAT.
Wystawienie faktury w związku z przeniesieniem na Spółkę użytkującą nieruchomość kosztów podatku od nieruchomości.
Interpretacja indywidualna w zakresie uznania korekt rozliczeń za zdarzenie niepodlegające opodatkowaniu podatkiem VAT oraz braku obowiązku dokumentowania tych zdarzeń fakturami.
Skutki podatkowe związanych z wypłatą Dofinansowania i Dopłaty do Wykupu na rzecz Leasingodawcy.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków na inwestycję drogową i sposobu udokumentowania zwrotu kosztów przebudowy rurociągu wody przemysłowej.
Możliwość wystawienia noty korygującej.
W sytuacji, gdy dostawcy wystawią w Dniu Wydzielenia lub po Dniu Wydzielenia faktury dotyczące zakupu towarów i usług sprzed Dnia Wydzielenia związaną z działalnością ZCP, Spółka Przejmująca nie będzie zobowiązana do wystawienia jakichkolwiek dokumentów korygujących do tych faktur, bowiem faktury te zostały wystawione w Dniu Wydzielenia lub po Dniu Wydzielenia prawidłowo, ponieważ ich adresatem była