Interpretacja indywidualna z dnia 16 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-3.4012.424.2024.2.PRM
Skutki podatkowe opodatkowania transakcji zakupu i sprzedaży Telefonów używanych.
Skutki podatkowe opodatkowania transakcji zakupu i sprzedaży Telefonów używanych.
Prawo do wystawiania faktur do paragonów z NIP z kwotą należności ogółem nieprzekraczającą 450 zł albo 100 euro oraz brak podwójnego opodatkowania tej transakcji.
Obecnie większość lokali gastronomicznych ma w swojej ofercie sprzedaż posiłków na wynos, w tym z dowozem do domu. Do tej sprzedaży, mimo że jest traktowana jak dostawa towarów, stosujemy taką samą stawkę VAT jak do posiłków spożywanych na miejscu. Według tych samych zasad co posiłki opodatkowujemy także opłaty za opakowania czy transport. W publikacji omówimy kompleksowo rozliczenie sprzedaży posiłków
Przechowywanie wszystkich dokumentów fiskalnych wyłącznie w formie elektronicznej.
Dokonanie korekty VAT w przypadku zaewidencjonowania na kasie fiskalnej sprzedaży towarów z zawyżoną stawką VAT.
Kwoty ewidencjonowane na kasie fiskalnej, otrzymane z tytułu sprzedaży przez lombard przedmiotu zabezpieczenia pożyczki.
Możliwość zastosowania do sprzedaży platynowych sztabek, oraz platynowych monet procedury szczególnej VAT-marża w myśl art. 120 ust. 4 ustawy, a także prawo do dokonania korekty podatku należnego z tytułu sprzedaży ww. towaru z uwagi na zmianę w określeniu podstawy opodatkowania.
Obowiązek ewidencjonowania na kasie rejestrującej sprzedaży używanych samochodów oraz możliwości wystawienia faktury VAT marża na żądanie na rzecz osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej.
Sposób naliczania podatku VAT od kosztów dostawy towarów ze sklepu internetowego do klientów i przedstawiania ich w dokumentach sprzedaży.
Zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej, w sytuacji gdy osoby fizyczne będą płacić przelewem, za pomocą aplikacji BLIK i kartą płatniczą przez terminal, możliwości przechowywania faktur i paragonów fiskalnych wyłącznie w formie elektronicznej oraz dokumentowania sprzedaży na rzecz podatników i osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej i rolników ryczałtowych.
Brak opodatkowania podatkiem VAT dokonanego na rzecz Wnioskodawcy przez Klienta zwrotu należności celno-podatkowych oraz jego dokumentowania.
Podatnik, który prowadzi sprzedaż na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych, zwykle ma obowiązek zaewidencjonowania obrotu oraz kwoty podatku należnego za pomocą kasy rejestrującej, chyba że może korzystać ze zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej. Jednym z obowiązków użytkowników kas jest wydawanie paragonu kupującemu. Nie
Nie od 1 lipca 2024 r., lecz dopiero od początku 2025 r. zostaną one zastąpione przez faktury ustrukturyzowane. Nie oznacza to jednak całkowitego wyeliminowania faktur uproszczonych, bo będą one wystawiane w Krajowym Systemie e-Faktur
W przypadku sprzedaży konsumenckiej zasadą jest jej ewidencjonowanie na kasie fiskalnej i wystawianie faktury na żądanie kupującego. Od tej zasady przewidziano wyjątki. Sprzedaż konsumencka została wyłączona z KSeF. Będzie to jednak wymagało od sprzedawcy sprawdzania statusu kupującego i oznaczania tej sprzedaży nowym kodem.
Brak możliwości zastąpienia dotychczasowych (tradycyjnych) 6 kas fiskalnych zainstalowanych w oddziałach Wnioskodawcy jedną kasą on-line, zlokalizowaną w jednym z oddziałów przeznaczoną do obsługi całej sprzedaży Wnioskodawcy tj. zarówno tej gotówkowej, która stanowi jej niewielki odsetek jak i realizowanej w internecie.
Czy można uwzględnić paragon bez numeru NIP w kosztach uzyskania przychodu w ramach podatku CIT? Wydatek był związany z prowadzoną działalnością, jednak pracownik zapomniał podczas zakupu poinformować o konieczności wystawienia faktury przez sprzedawcę. Kwota wynosiła poniżej 450 zł.
Wydanie faktur bez żądania osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej, przy równoczesnym ewidencjonowaniu sprzedaży za pomocą kasy rejestrującej.
Sposób wystawiania i wydawania nabywcom paragonów fiskalnych.
Uznanie za napój lub syrop w rozumieniu art. 12b ust. 1 ustawy, wyrobu w postaci płynnej przeznaczonego do picia przez ludzi w celu zaspokajania pragnienia; - określanie wysokości opłaty od środków spożywczych na podstawie informacji umieszczonych na etykiecie produktu dotyczących zawartości substancji słodzących, kofeiny lub tauryny, a także informacji z tabeli wartości odżywczych, w której wskazana
Możliwość zaewidencjonowania sprzedaży przy użyciu kasy rejestrującej w terminie późniejszym w przypadku, kiedy nie ma możliwości zarejestrowania tej sprzedaży w dniu wpływu zapłaty na Państwa rachunek.
Brak obowiązku wydania klientom paragonów fiskalnych dokumentujących sprzedaż internetową B2C.
Korekta VAT w przypadku sprzedaży z zawyżoną stawką VAT.