Interpretacja indywidualna z dnia 25 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-1.4011.615.2024.3.MK1
Podatek z niezrealizowanych zysków (exit tax) - IKE, PPK.
Podatek z niezrealizowanych zysków (exit tax) - IKE, PPK.
Czy opisane we wniosku połączenie transgraniczne Wnioskodawcy (spółki przejmowanej) z Udziałowcem (spółką przejmującą), dokonane w okolicznościach wskazanych w opisie zdarzenia przyszłego, spowoduje powstanie u Wnioskodawcy dochodu z niezrealizowanych zysków na podstawie art. 24f ust. 1 w zw. z ust. 2 i ust. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (tzw. exit tax).
Opodatkowania dochodów z niezrealizowanych zysków.
Skutki podatkowe połączenia spółek.
Powstanie obowiązku podatkowego z tytułu podatku od dochodów z niezrealizowanych zysków.
Czy opisane w niniejszym wniosku połączenie transgraniczne Wnioskodawcy (spółki przejmowanej) z Udziałowcem (spółką przejmującą), dokonane w okolicznościach wskazanych w opisie zdarzenia przyszłego, spowoduje powstanie dochodu z niezrealizowanych zysków na podstawie art. 24f ust. 1 w zw. z ust. 2 i ust. 3 ustawy o CIT (tzw. exit tax).
Skutki podatkowe przeniesienia działalności.
Ustalenie powstania dochodu z niezrealizowanych zysków po zmianie rezydencji.
Skutki podatkowe przekazania akcji Spółki synowi będącemu nierezydentem i związanego z tym podatku od dochodów z niezrealizowanych zysków.
Utrwala się linia orzecznicza sądów administracyjnych, że przepisy o exit tax dotyczą tylko osób prowadzących działalność gospodarczą
Powstanie obowiązku podatkowego z tytułu podatku od dochodów z niezrealizowanych zysków (tzw. exit tax) w związku z uczestnictwem w planie motywacyjnym i zmianą rezydencji podatkowej.
Podatek od przerzuconych dochodów przyniósł w ubiegłym roku budżetowi państwa 9,4 mln zł, a zapłaciło go… 14 podatników. To niejedyna danina, której wyliczenie jest bardzo skomplikowane, a wpływy mizerne
Powstanie obowiązku podatkowego z tytułu podatku od dochodów z niezrealizowanych zysków (exit tax) w związku z wniesieniem udziałów akcji w polskich spółkach do transparentnej podatkowo spółki prawa amerykańskiego.
Wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej ustalenia możliwości kontynuacji citu estońskiego - transakcje z podmiotami powiązanymi (niska wartość dodana), podatek od dochodów z niezrealizowanych zysków.
Opodatkowanie dochodu z niezrealizowanych zysków.
Termin na wpłatę przez podatników PIT podatku od niezrealizowanych zysków zostanie przedłużony generalnie do końca 2025 r. – zaproponował resort finansów w najnowszym projekcie rozporządzenia. Ma to dać ustawodawcy więcej czasu na wprowadzenie odpowiednich zmian w ustawie o PIT
Exit tax - darowizna udziałów dla małżonka (osoby, która nie ma nieograniczonego obowiązku podatkowego w Polsce)
Exit tax - darowizna udziałów dla córki, która nie ma nieograniczonego obowiązku podatkowego w Polsce.
W zakresie ustalenia, czy planowane Połączenie będzie skutkować powstaniem dochodu, który podlegałby opodatkowaniu podatkiem od dochodu z niezrealizowanych zysków na podstawie art. 24f ust. 1 w zw. z ust. 2 i ust. 3 ustawy o CIT.
Czy przedstawione w opisie zdarzenia przyszłego połączenie Wnioskodawcy z Akcjonariuszem nie będzie skutkować powstaniem dochodu z niezrealizowanych zysków na podstawie art. 24f ust. 1 w zw. z ust. 2 i ust. 3 ustawy o CIT (tzw. exit tax).
W 2023 r. nie są planowane prace nad zmianami przepisów o podatku od dochodów z niezrealizowanych zysków – poinformowało Ministerstwo Finansów w odpowiedzi na pytanie DGP
Wniesienie udziałów w spółce z o.o. z siedzibą w RP do spółki holenderskiej (aport) nie będzie opodatkowany podatkiem dochodowym od niezrealizowanych zysków (exit tax) - zgodnie z art. 30da i art. 30dh ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Ustalenie czy na moment powierzenia Powiernikowi posiadanych udziałów Spółki Zagranicznej nie powstanie przychód podatkowy, posiadanie prawa do pomniejszenia przychodu podatkowego w momencie odpłatnego zbycia udziałów Spółki Zagranicznej o koszty uzyskania przychodów w postaci wydatków poniesionych na objęcie udziałów w Spółce Zagranicznej, brak konieczności zastosowania przepisów dotyczących zagranicznych