Interpretacja indywidualna z dnia 27 września 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-1.4012.434.2024.2.HW
Brak opodatkowania dostawy nieruchomości niezabudowanych.
Brak opodatkowania dostawy nieruchomości niezabudowanych.
Na gruncie prawa podatkowego „ulepszenie” jest pojęciem, które dotyczy wyłącznie składników majątku będących środkami trwałymi. Pod pojęciem tym należy rozumieć takie czynności, jak przebudowa, rozbudowa, rekonstrukcja, adaptacja lub modernizacja środka trwałego, które podnoszą jego wartość techniczną, użytkową, jak i przystosowanie składnika majątkowego do wykorzystania go w innym celu, niż pierwotne
Możliwość korzystania ze zwolnienia podmiotowego z tytułu świadczenia usług dzierżawy gruntów pod Elektrownię Wiatrową oraz zachowania zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 3 ustawy w zakresie działalności rolniczej przy jednoczesnym przekroczeniu limitu obrotu wynikającego z art. 113 ustawy, w odniesieniu do ww. dzierżawy.
Nieodpłatne przekazanie prawa do nakładów inwestycyjnych na właściciela nieruchomości oraz brak obowiązku dokonania korekty VAT, o której mowa w art. 91 ust. 2 ustawy.
Podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT czynności zbycia udziałów w działkach.
Zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy dostawy nieruchomości.
Ustalenie, czy Spółka będzie zobowiązana do ustalenia wartości początkowej Biurowca dla celów wprowadzenia go do podatkowej ewidencji środków trwałych Spółki w oparciu o wartość rynkową i w rezultacie, czy Spółka może przyjmować, że wartość Biurowca wynosi 0 zł oraz czy Spółka ma prawo do zaliczenia niezamortyzowanej wartości wyburzonego Biurowca do kosztów uzyskania przychodów bezpośrednio związanych
Zwolnienie od podatku dostawy nieruchomości zabudowanej w ramach rozliczenia zaległego zysku.
Prawa do skorzystania ze zwolnienia od podatku VAT przy sprzedaży wieczystego użytkowania gruntu wraz z budynkiem i utwardzeniem podjazdu oraz obowiązku dokonania korekty podatku VAT w stosunku do utwardzonego placu.
Opodatkowanie transakcji wycofania z majątku Spółki Nieruchomości i nieodpłatnego przekazania ich do majątków prywatnych Wspólników.
Zbycie wybudowanej hali magazynowej oraz infrastruktury technicznej (budowle), posadowionych na dzierżawionym gruncie, nie może zostać uznane za odpłatną dostawę towarów, gdyż - nie mamy tu do czynienia z odrębną rzeczą (art. 2 pkt 6 ustawy), która mogłaby stanowić towar. Niemniej jednak dysponując pewnym prawem w postaci nakładów, można to prawo przenieść na rzecz innego podmiotu. Zatem dokonując
Podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT nieodpłatnego przeniesienia przez Fundatora na rzecz Fundacji rodzinnej Nieruchomości oraz prawa własności do Technologii.
Dotyczy podlegania opodatkowaniu podatkiem VAT odpłatnego przeniesienia przez Pana na rzecz Fundacji rodzinnej Nieruchomości oraz prawa do Technologii.
Czy ustanowienie w formie aktu notarialnego na rzecz Spółki nieodpłatnej służebności przesyłu w celu posadowienia i utrzymywania napowietrznej linii elektroenergetycznej wraz z wszelkimi urządzeniami związanymi z jej eksploatacją oraz pozostałymi prawami wymienionymi w lit. b-d stanowi przychód Spółki na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych
WIS ŚWIADCZENIE KOMPLEKSOWE – przeprowadzenie dodatkowych prac remediacji terenu w ramach realizacji projektu.
Ustalenie wartości początkowej środka trwałego (gruntu).
Opodatkowanie wycofania Nieruchomości wraz z budynkiem z działalności gospodarczej i obowiązku dokonania korekty w związku z wydatkami inwestycyjnymi na budynek.
Skutki podatkowe sprzedaży gruntu.
Czy Stowarzyszenie powinno wliczać wartość budynku wybudowanego na jego gruncie przez inny podmiot (dzierżawcę) do podstawy opodatkowania, określonej w art. 24b ust. 3 Ustawy o CIT.
Brak uznania Wnioskodawcy za podatnika podatku VAT z tytułu sprzedaży nieruchomości.
Odpłatne zbycie gruntu leśnego nabytego częściowo w drodze spadku i częściowo w nieodpłatnym dziale spadku oraz możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego z art. 21 ust. 1 pkt 131 z zakupem działki budowlanej i korekta zeznania.
Powstanie przychodu podlegającego opodatkowaniu z tytułu sprzedaży udziału w prawie użytkowania wieczystego gruntu wraz z rozpoczętą budową ze względu na brak upływu sześciu lat, o których mowa w art. 14 ust. 3 pkt 12 lit. b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Opodatkowanie podatkiem VAT przeniesienia własności nieruchomości w ramach datio in solutum
Transakcja sprzedaży 7 wydzielonych działek będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem VAT.