Interpretacja indywidualna z dnia 15 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT3.4011.733.2024.2.KP
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego – ulga mieszkaniowa - nabycie nieruchomości od dewelopera.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego – ulga mieszkaniowa - nabycie nieruchomości od dewelopera.
Możliwość uznania Kosztu Finansowego Weksla i Kosztów Prowizji za koszty uzyskania przychodów oraz ustalenie momentu zaliczenia tych wydatków w ciężar kosztów uzyskania przychodów.
Możliwość uznania za koszty uzyskania przychodów wydatków na aranżację mieszkania.
Możliwość skorzystania z ulgi mieszkaniowej - nabycie nieruchomości od dewelopera.
Opodatkowanie przychodów ze sprzedaży nieruchomości mieszkalnych.
Skutki podatkowe sprzedaży udziałów w nieruchomościach.
Dotyczy ustalenia, czy: - dochody Fundacji z działalności polegającej na dzierżawie Lokalu 1 na rzecz Dewelopera 1 będą podlegały zwolnieniu z podatku dochodowego od osób prawnych; - dochody Fundacji z działalności polegającej na wynajmie Lokalu 2 na rzecz Dewelopera 2 będą podlegały zwolnieniu z podatku dochodowego od osób prawnych; - dochody Fundacji z działalności polegającej na dzierżawie lub wynajmie
Możliwość zastosowania zwolnienia przedmiotowego.
Kwoty płacone cedentowi stanowią wydatki na budowę własnego lokalu mieszkalnego w rozumieniu art. 21 ust. 25 pkt 1 lit. d ustawy o PIT w tym również kwoty, które Wnioskodawczyni zwróciła cedentowi. Ponadto wydatek na własny cel mieszkaniowy stanowią również nakłady poniesione przez Wnioskodawczynię na wykończenie wybudowanego przez dewelopera lokalu mieszkalnego.
Czy w opisanym stanie faktycznym, w rozliczeniu za rok 2022 Wnioskodawca był uznawany za małego podatnika w rozumieniu ustawy o CIT, gdy przychody ze sprzedaży Wnioskodawcy wraz z podatkiem VAT należnym od tych przychodów ze sprzedaży nie przekroczyły limitu ustawowego z art. 4a pkt 10 ustawy o CIT. Czy w opisanym zdarzeniu przyszłym, w rozliczeniu w kolejnych latach podatkowych, Wnioskodawca będzie
Możliwość i moment zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów opłaty za odstąpienie od przedwstępnej umowy sprzedaży.
Czy wpłaty Dewelopera, otrzymane w związku z realizacją Inwestycji drogowej stanowić będą wynagrodzenie za usługi świadczone przez Państwa na rzecz Dewelopera podlegające opodatkowaniu VAT, niekorzystające ze zwolnienia z tego podatku. Czy przysługuje pełne prawo do odliczenia VAT naliczonego w zakresie wydatków, które będą ponoszone na realizację Inwestycji drogowej w części w jakiej będą Państwo
Określenie momentu powstania obowiązku podatkowego dla opłaty rezerwacyjnej.
Skutki podatkowe wynikające z cesji praw i obowiązków wynikające z umowy deweloperskiej.
Zwolnienie przedmiotowe - zbycie nieruchomości, a wydatkowanie na poczet umowy deweloperskiej.
Opodatkowanie ryczałtem działalności deweloperskiej.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego.
Moment zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych przez dewelopera w związku i Inwestycją drogową.
Brak możliwości zastosowania zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 38 ustawy dla usług świadczonych przez Wnioskodawcę.
W zakresie skutków podatkowych zawarcia ośmiu umów sprzedaży lokali mieszkalnych w 2025 r. w wykonaniu umów deweloperskich zawartych w 2023 r.
Zwolnienie od podatku dochodu ze sprzedaży nieruchomości w związku z wydatkowaniem przychodu na własne cele mieszkaniowe.
Skutki podatkowe dokonania odpłatnej cesji umowy deweloperskiej
W zakresie skutków podatkowych zawarcia umów sprzedaży ponad sześciu lokali mieszkalnych w 2024 r. w wykonaniu umów deweloperskich zawartych w 2021 r., 2022 r. i 2023 r.
W zakresie skutków podatkowych zawarcia umów sprzedaży ponad sześciu lokali mieszkalnych w 2024 r. w wykonaniu umów deweloperskich zawartych w 2021 r., 2022 r. i 2023 r.