Interpretacja indywidualna z dnia 12 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT3.4011.754.2024.2.AD
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości wykorzystywanej w działalności gospodarczej.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości wykorzystywanej w działalności gospodarczej.
Możliwości skorzystania ze zwolnienia, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy.
Sprzedaż wyodrębnionej własności lokalu nr 1 wraz z miejscem parkingowym korzysta ze zwolnienia od podatku VAT.
Ustalenie czy dostawa lokali na rzecz kupującego będzie dokonana w ramach pierwszego zasiedlenia, opodatkowanie podatkiem VAT sprzedaży lokali, zastosowanie zwolnienia z opodatkowania na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy z możliwością rezygnacji z tego zwolnienia oraz kwestia prawa do obniżenia kwot podatku należnego o kwoty podatku naliczonego przez kupującego wynikających z faktur dokumentujących
Skutki podatkowe zbycia lokalu mieszkalnego oraz lokalu użytkowego.
Zwolnienie z opodatkowania podatkiem od towarów i usług dostawy lokalu użytkowego, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy.
Zwolnienie od podatku czynności wycofania nieruchomości z działalności gospodarczej do majątku prywatnego Małżonka. Obowiązek dokonania korekty odliczonego podatku naliczonego VAT od nabycia Nieruchomości po wycofaniu Nieruchomości do majątku prywatnego Małżonka na podstawie ustanowienia rozdzielności z częściowym podziałem majątku.
Zwolnienie z VAT sprzedaży spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu użytkowego na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy o VAT.
Rozpoznanie planowanej transakcji aportu lokalu użytkowego jako dostawy towarów, a także uznanie, że aport lokalu będzie objęty zwolnieniem od podatku, z którego strony transakcji mogą zrezygnować.
Opodatkowanie przychodów z najmu nieruchomości w ramach najmu prywatnego oraz skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości.
Opodatkowanie podatkiem VAT licytacyjnej sprzedaży lokalu wraz z przynależnymi komórkami lokatorskimi.
Skutki podatkowe nieodpłatnego zniesienia współwłasności.
Rozpoznanie planowanej transakcji sprzedaży Lokalu 1, Lokalu 2 oraz wyposażenia jako dostawy towarów, a także uznania, że dostawa wskazanych lokali będzie objęta zwolnieniem od podatku, z którego strony transakcji mogą zrezygnować
Czy usługi świadczone przez Wspólnika na rzecz Wnioskodawcy (Spółki) będą stanowiły dla Wnioskodawcy (Spółki) ukryty zysk w rozumieniu art. 28m ust. 3 pkt 3 ustawy o CIT, a w konsekwencji będą podlegały opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek po stronie Spółki na podstawie art. 28m ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT.
Opodatkowanie określonych transakcji ryczałtem od dochodów spółek.
Możliwość zastosowania zwolnienia podmiotowego w związku z dzierżawą lokalu niemieszkalnego należącego do majątku wspólnego małżonków.
Skutki podatkowe sprzedaży lokalu użytkowego - zryczałtowany podatek dochodowy od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.
Brak zwolnienia od podatku najmu długoterminowego lokalu użytkowego na cele mieszkaniowe osób fizycznych.
Zwolnienie z opodatkowania podatkiem od towarów i usług, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy sprzedaży lokalu użytkowego będącego we współwłasności majątkowej.
Planowana dostawa lokali niemieszkalnych nie zostanie dokonana w ramach pierwszego zasiedlenia, jak również pomiędzy pierwszym zasiedleniem a dostawą ww. lokali minie okres dłuższy niż dwa lata. W związku z powyższym sprzedaż lokali niemieszkalnych stanowiących towar handlowy będzie korzystać ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy.
Zwolnienie dostawy lokalu od podatku VAT.
Zwolnienie od podatku VAT planowanej transakcji sprzedaży lokalu użytkowego.
Zwolnienie z podatku VAT przy dostawie wydzielonego lokalu wraz ze związanym z nim prawem własności gruntu.
Czy przychód uzyskany przez Spółdzielnię w wyniku zawartego porozumienia, które zwalnia Wnioskodawcę ze zobowiązań finansowych wobec A, uzyskany na podstawie korekt faktur VAT za rok 2021, objęty jest zwolnieniem w podatku dochodowym od osób prawnych, o którym mowa w przepisie art. 17 ust. 1 pkt. 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. Na jaki moment Wnioskodawca powinien ustalić dzień powstania