Interpretacja indywidualna z dnia 7 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT3.4011.730.2024.1.KP
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości po rozwiązaniu umowy darowizny.
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości po rozwiązaniu umowy darowizny.
Uznanie, że kwota, wypłacona przez Sprzedającego na rzecz Kupującego, stanowi wynagrodzenia za czynności, wykonane przez Kupującego na rzecz Sprzedającego, moment powstania obowiązku podatkowego w związku z wypłatą kwoty oraz prawo do obniżenia kwoty podatku VAT należnego o kwotę podatku VAT naliczonego, wykazanego na fakturze dokumentującej wykonanie czynności, za które należna jest zapłata wynagrodzenia
Skutki podatkowe otrzymania odszkodowania na podstawie ugody sądowej.
Opodatkowanie przychodów uzyskanych po rozwiązaniu stosunku służbowego.
W zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy sprzedaży udziału w nieruchomości zabudowanej budynkiem mieszkalnym, która została rozwiązana oraz umowy sprzedaży lokalu mieszkalnego.
Opodatkowanie rekompensaty związanej z rozwiązaniem umowy o pracę zryczałtowanym 70% podatkiem.
Opodatkowanie rekompensaty związanej z rozwiązaniem umowy o pracę zryczałtowanym 70% podatkiem.
Uznanie otrzymanej przez Zainteresowanego 2 Płatności z tytułu wcześniejszego rozwiązania Umowy Najmu za wynagrodzeniem za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, jako świadczenie usług, wykonaną przez Zainteresowanego 2 na rzecz Wnioskodawcy oraz przysługującego Wnioskodawcy prawa do odliczenia podatku VAT z faktury wystawionej przez Zainteresowanego 2 na rzecz Wnioskodawcy.
Rozwiązanie prawidłowo zawartej umowy dożywocia nie stanowi podstawy do wystąpienia o zwrot podatku.
Obowiązki płatnika z tytułu wypłaty wynagrodzenia za czas pozostawania bez pracy.
Dotyczy ustalenia, czy zapłacona przez Wnioskodawcę kara umowna z tytułu wcześniejszego rozwiązania umowy z Dostawcą na dostarczenie paliwa gazowego stanowi dla Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodu, o którym mowa w art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Utrata przez grupę VAT statusu podatnika (likwidacja grupy VAT) w związku z wypowiedzeniem umowy o utworzeniu grupy VAT przez jednego z członków w formie jednostronnego oświadczenia woli o opuszczeniu grupy przed upływem okresu 3 lat, na który grupa została utworzona.
Obowiązków płatnika przy wypłacie kwoty byłemu pracownikowi za rozwiązanie umowy o pracę, na mocy porozumienia stron, a zwolnienia z art. 21 ust. 1 pkt 3 i pkt 3b ustawy o PIT.
Uznanie Odszkodowania dla Najemcy za wynagrodzenie za czynności podlegające opodatkowaniu, a w rezultacie obowiązek rozliczenia VAT i wystawienia faktury dokumentującej te czynności oraz prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego wynikającego z faktury wystawionej przez Najemcę.
Świadczenie określone w ugodzie sądowej stanowi przychód ze stosunku pracy, który nie korzysta ze zwolnienia od opodatkowania podatkiem dochodowym.
Dotyczy obowiązków płatnika - zwrot wpłaty własnej.
„Rozwiązanie” darowizny i nabycie przez Wnioskodawcę udziałów w spółce z o.o. będą skutkowały po stronie Wnioskodawcy powstaniem przychodu w rozumieniu art. 11 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Opodatkowanie kar umownych naliczanych przez Spółkę za jednostronne rozwiązanie umowy z winy Klienta.
Rozwiązanie prawidłowo zawartej umowy dożywocia nie stanowi podstawy do wystąpienia o zwrot podatku z art. 11 ustawy o pcc.
Świadczenie określone w ugodzie sądowej, która została zawarta pomiędzy Panią a byłym pracodawcę, stanowi dla Pani przychód ze stosunku pracy, który nie korzysta ze zwolnienia od opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych.
W zakresie opodatkowania odszkodowania z tytułu rozwiązania umowy o pracę.
1. Czy w przypadku rozwiązania Umowy o utworzeniu PGK poprzez zgodne oświadczenie stron złożone w formie pisemnej w okresie istnienia PGK (tj. po rozpoczęciu pierwszego roku podatkowego PGK) nie znajdzie zastosowania ograniczenie przewidziane w art. 1a ust. 13 ustawy o CIT, wobec czego Spółki wchodzące obecnie w skład PGK będą mogły przystąpić do innej (nowej) PGK przed upływem trzech lat podatkowych
Obowiązek płatnika do naliczenia, pobrania i odprowadzenia zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych od odszkodowania wypłaconego byłemu pracownikowi na podstawie ugody sądowej.
Obowiązki płatnika związane z wypłatą odszkodowania na podstawie zawartej ugody sądowej.