Interpretacja indywidualna z dnia 8 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4-1.4012.447.2024.2.MK
Korekta podatku naliczonego w związku ze zmianą przeznaczenia Nieruchomości.
Korekta podatku naliczonego w związku ze zmianą przeznaczenia Nieruchomości.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur z tytułu zakupu i remontu mieszkania na podstawie art. 86 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług.
Korekta podatku VAT naliczonego w związku ze sprzedażą udziału we własności samochodu oraz prawa do odliczenia 50 % kwoty podatku naliczonego VAT od wydatków związanych z użytkowaniem samochodu.
Prawo do jednorazowego odliczenia podatku od towarów i usług z faktur zaliczkowych związanych z wykonaniem myjni samoobsługowej na podstawie art. 91 ust. 8 ustawy.
Możliwość zastosowania zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy planowanej sprzedaży lokali oraz możliwość rezygnacji z tego zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 10 ustawy oraz zobowiązanie do dokonania korekty podatku naliczonego w związku z zakupem lokali stosownie do art. 91 ust. 2-7 ustawy.
Rozliczenie aportu infrastruktury wodno-kanalizacyjnej.
Prawo do odliczenia podatku VAT wykazanego na fakturach wystawionych przez Dostawców, pomimo że kwota tego podatku jest obliczona błędnie, tj. przy zastosowaniu nieprawidłowej stawki VAT oraz ustalenia okresu, w jakim powinni Państwo ująć zmniejszenie kwoty podatku naliczonego wynikającego z faktur korygujących.
Niepodleganie opodatkowaniu czynności nieodpłatnego przekazania na rzecz wspólników spółki budynku użytkowego (hali); brak obowiązku dokonania korekty podatku od wydatków remontowo-inwestycyjnych budynku użytkowego (hali) w związku z nieodpłatnym przekazaniem na rzecz wspólników spółki ww. budynku; brak obowiązku zapłaty podatku od towarów i usług w związku z nieodpłatnym przekazaniem na rzecz wspólników
Prawo do odliczenia z tytułu termomodernizacji budynków i okres korekty odliczenia.
Ustalenie ostatecznego współczynnika VAT Wnioskodawcy jako nabywcy ZCP za rok, w którym będzie miało miejsce nabycie ZCP oraz korekty podatku VAT. Ustalenie ostatecznego współczynnika VAT Wnioskodawcy jako nabywcy ZCP za rok, w którym będzie miało miejsce nabycie ZCP oraz korekty podatku VAT w stosunku do nabyć środków trwałych realizowanych przez Spółkę oraz nabyć środków trwałych realizowanych przez
Brak zastosowania przepisów ustawy o podatku od towarów i usług do czynności zbycia przedsiębiorstwa w drodze aportu oraz brak obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego odliczonego wcześniej od zakupionych materiałów, towarów, wyposażenia i środków trwałych.
Podleganie opodatkowaniu i korekta podatku naliczonego w związku z przeniesieniem budynku z działalności gosp. do majątku prywatnego.
Ustalenie czy przekazanie nieruchomości na cele prywatne stanowi zbycie towarów na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy; określenie podstawy opodatkowania ; brak obowiązku korekty podatku naliczonego i sposobu jej dokonania.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktury otrzymanej przed rejestracją do podatku VAT poprzez korektę podatku naliczonego.
Możliwość dokonania korekty przeszłych wydatków bieżących związanych z infrastrukturą wodociągową i kanalizacyjną w trybie art. 90c ust. 3 ustawy o podatku od towarów i usług.
Uznania wniesienia aportu w postaci przedsiębiorstwa do Spółki Otrzymującej za czynność wyłączoną z opodatkowania podatkiem VAT oraz brak obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego w związku z aportem tego przedsiębiorstwa.
Aport Zespołu składników do Spółki będzie stanowić czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług na podstawie art. 6 pkt 1 Ustawy o VAT jako transakcja zbycia przedsiębiorstwa i w konsekwencji Wnioskodawczyni nie będzie zobowiązana do dokonania korekty, o której mowa w art. 91 ust. 1-8 Ustawy o VAT.
Powstanie obowiązku podatkowego po stronie Spółki przejmującej w związku z połączeniem Spółek oraz prawo i obowiązek kontynuacji rozliczeń podatku naliczonego przez Spółkę przejmującą.
Brak prawa do złożenia aktualizacji VAT-R, brak prawa do odliczenia podatku VAT, korekta podatku naliczonego.
Zwolnienie od podatku sprzedaży nieruchomości. Brak obowiązku korekty odliczonego podatku VAT od wydatków poniesionych na ulepszenia nieruchomości.
Możliwość dokonania korekty od wydatków poniesionych w miesiącach od stycznia do grudnia lat 2021-2023 w trybie art. 90c ustawy o podatku od towarów i usług.
Określenie momentu obowiązku obniżenia podatku naliczonego w przypadku braku dostawy przedmiotu leasingu.
Brak obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego odliczonego przy zakupie prawa użytkowania wieczystego gruntu w części dotyczącej działki wydzielonej pod drogę publiczną, prawo do odliczenia podatku naliczonego od nakładów poniesionych na wybudowanie drogi, brak opodatkowania nieodpłatnego przekazania nakładów poniesionych na realizację inwestycji drogowej.
Opodatkowanie dostawy Nieruchomości i korekty podatku naliczonego w związku ze zmianą przeznaczenia tej Nieruchomości.