Interpretacja indywidualna z dnia 15 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-2.4011.635.2024.2.KR
Skutki podatkowe zawarcia ugody.
Możliwość korzystania ze zwolnienia z opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 157 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych wypłaty świadczenia oraz mienia w związku z rozwiązaniem fundacji rodzinnej.
Skutki podatkowe wypłaty świadczenia z fundacji rodzinnej po zawarciu związku małżeńskiego.
Opodatkowanie w Polsce renty wdowiej otrzymywanej z USA
Skutki podatkowe wypłaty świadczeń dla beneficjentów przez fundację rodzinną.
Skutki podatkowe zawarcia ugody z bankiem.
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą świadczeń pieniężnych w programie poleceń.
Obowiązków płatnika przy wypłacie kwoty byłemu pracownikowi za rozwiązanie umowy o pracę, na mocy porozumienia stron, a zwolnienia z art. 21 ust. 1 pkt 3 i pkt 3b ustawy o PIT.
Opodatkowanie zasiłku przejściowego z Belgii.
Obowiązki płatnika w zakresie upominków i drobnych świadczeń rzeczowych dla respondentów - możliwość skorzystania ze zwolnienia z art. 21 ust. 1 pkt 68a ustawy o PIT.
Refundacja wartości podatku dochodowego od osób fizycznych za udział pracownika w pogłębionej analizie stanowiskowej oraz zwrot wydatków na cele rekreacyjne i rehabilitacyjne pracownika objęty jest zwolnieniem z art. 21 ust. 1 pkt 137 zaś sfinansowanie szkoleń, warsztatów i pikników nie skutkuje przysporzeniem majątkowym dla pracowników.
Obowiązki płatnika w związku z dokonywaniem ankieterom zwrotu kosztów dojazdów komunikacją miejscową do miejsca zamieszkania respondentów.
Obowiązek podatkowy Wnioskodawcy jako płatnika w związku z przekazaniem Konsumentom Świadczeń Pieniężnych oraz Bonów Rabatowych w ramach Programu Lojalnościowego.
skutki podatkowe otrzymywania świadczenia pieniężnego w związku z odpłatnym zbyciem nieruchomości w drodze zawarcia umowy o dożywocie
Otrzymane przez pracownika świadczenie z ZFŚS w postaci okolicznościowych bonów towarowych, zróżnicowane co do wartości w zależności od dochodu przypadającego na tego członka rodziny czy też w równej wysokości nie będzie korzystać ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Otrzymane świadczenie stanowić będzie przychód zakwalifikowany do przychodów ze stosunku pracy, a w
Czy składki na ubezpieczenie zdrowotne opłacone za pracownika przez Zespól w 2013 r. od wynagrodzeń wypłaconych pracownikom w latach ubiegłych przez podmiot trzeci stanowią przychód pracownika ze stosunku pracy i czy odliczeniu od podatku dochodowego podlega 7,75% podstawy wymiaru składek na podstawie art. 27b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy Świadczenie Pieniężne dokonane przez Spółkę na rzecz Gminy na potrzeby realizacji Przedsięwzięcia (w związku z wykonaniem Porozumienia) może być zaliczone przez Spółkę do kosztów uzyskania przychodów Spółki?
Czy przekazanie karty pre-paid stanowi świadczenie pieniężne korzystające ze zwolnienia z opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 67 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych co oznacza, że Spółka nie musi pobierać zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych do wysokości ustalonego w przepisie limitu?
Czy pobranie podatku po dniu 22 sierpnia 2009 r. od całości dopłaty do wypoczynku wypłaconej z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych jest zasadne?
Opodatkowanie świadczeń finansowanych z ZFŚS.
1. Czy świadczenia współfinansowane w określonej części przez pracownika oraz przez pracodawcę, przy czym część pokrywana przez pracodawcę jest finansowana wyłącznie ze środków Zakładowego Funduszu świadczeń Socjalnych tj. vouchery do kina, karty Multisport oraz tzw. wczasy pod gruszą" do wysokości nie przekraczającej w roku podatkowym kwoty 380,00 zł podlegają zwolnieniu określonemu w art. 21 ust.
Czy w przypadku otrzymania przez bezrobotnych jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej należy uiścić podatek od spadków i darowizn?