Interpretacja indywidualna z dnia 14 września 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-3.4011.516.2021.2.ID
w zakresie obowiązków płatnika
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2021 r., poz. 1540), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 31 maja 2021 r. (data wpływu 8 czerwca 2021 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika – jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 8 czerwca 2021 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:
… (dalej także: (…) lub Uczelnia) jest uczelnią publiczną w rozumieniu art. 13 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2021 r., poz. 478, z późn. zm., zwanej dalej: Prawem o szkolnictwie wyższym). Uczelnia posiada osobowość prawną (art. 9 ust. 1 Prawa o szkolnictwie wyższym).
Jednym z głównych zadań Uczelni, obok prowadzenia kształcenia na studiach, jest prowadzenie działalności naukowej (art. 11 ust. 1 pkt 3 Prawa o szkolnictwie wyższym).
Zgodnie ze Statutem (...) (Uchwała Nr 443 Senatu (...) w sprawie uchwalenia Statutu (...)), misją Uczelni jest w szczególności dążenie do umocnienia Jej pozycji jako uczelni badawczej, zachowującej najwyższe standardy pracy naukowej i kształcenia.
Dążąc do realizacji zadań nakreślonych obowiązującymi przepisami oraz Statutem Uczelni, (...) prowadzi badania podstawowe w zakresie nauk, zorientowane przede wszystkim na zdobywanie nowej wiedzy. Jednym z rodzajów badań prowadzonych przez Uczelnię są badania oparte na indywidualnych wywiadach kwestionariuszowych, realizowane zarówno na próbach ogólnopolskich, jak i zagranicznych. Uzyskany w ten sposób materiał empiryczny służy następnie zweryfikowaniu prawdziwości przyjętych założeń i pozwala sformułować ogólniejsze twierdzenia teoretyczne.