Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok WSA w Gliwicach z dnia 13 maja 2020 r., sygn. I SA/Gl 46/20

Podatek od towarów i usług

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Anna Tyszkiewicz-Ziętek, Sędziowie WSA Agata Ćwik-Bury, Krzysztof Kandut (spr.), po rozpoznaniu w trybie uproszczonym w dniu 13 maja 2020 r. sprawy ze skargi A S.A. w P. na postanowienie Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Katowicach z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie nadania rygoru natychmiastowej wykonalności decyzji w zakresie podatku od towarów i usług za okres od stycznia do listopada 2008 r. oddala skargę.

Uzasadnienie

Zaskarżonym postanowieniem z [...] nr [...] Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Katowicach, na podstawie art. 233 § 1 pkt 1 w zw. z art. 239 oraz art. 239b § 1 pkt 4 ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r. poz. 900 ze zm.- dalej zwana: O.p.), po rozpatrzeniu zażalenia A S.A. w P. (dalej zwana: spółka, strona, skarżąca), utrzymał w mocy postanowienie Naczelnika [...] [...] Urzędu Skarbowego w S. z [...] nr [...] w sprawie nadania rygoru natychmiastowej wykonalności decyzji Naczelnika [...] Urzędu Celno - Skarbowego w K. z [...] nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług za miesiące o stycznia do listopada 2008 r.

Rozstrzygnięcia zapadły w następującym stanie faktycznym i prawnym:

Decyzją z [...] nr [...] [...] Naczelnik [...] Urzędu Celno - Skarbowego w K. określił spółce, w rozliczeniach za poszczególne miesiące od stycznia do czerwca 2008 r., kwotę różnicy podatku, o której mowa w art. 87 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług, odpowiadającą nadwyżce podatku naliczonego nad należnym do przeniesienia na następny okres rozliczeniowy oraz do zwrotu na rachunek bankowy podatnika, natomiast za poszczególne miesiące od lipca do listopada 2008 r. kwoty zobowiązania w podatku od towarów i usług. Dokonując rozliczenia podatku od towarów i usług za w/w okresy wierzyciel podatkowy stwierdził, że powstała zaległość podatkowa w kwocie ogółem [...]zł wraz z odsetkami za zwłokę (na [...]) wynoszącymi [...]zł (łącznie [...]zł.).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00