Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok WSA w Lublinie z dnia 19 grudnia 2019 r., sygn. II SA/Lu 623/19

Planowanie przestrzenne

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Bogusław Wiśniewski, Sędziowie Sędzia NSA Grażyna Pawlos-Janusz (sprawozdawca), Asesor sądowy Jerzy Parchomiuk, Protokolant Referent stażysta Natalia Kopiś, po rozpoznaniu w Wydziale II na rozprawie w dniu 19 grudnia 2019 r. sprawy ze skargi A. S.-K. i T. K. na uchwałę Rady Gminy [...] z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego I. stwierdza nieważność zaskarżonej uchwały w części dotyczącej działki o numerze ewidencyjnym [...] położonej w [...] gmina [...]. II. zasądza od Rady Gminy [...] na rzecz skarżących A. S.-K. i T. K. kwotę 300 (trzysta) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania.

Uzasadnienie

W dniu [...] października 2019 r. do Wojewódzkiego Sadu Administracyjnego

w L. wpłynęła skarga T. K. i A. S. na uchwałę nr [...] Rady Gminy z dnia [...] października 2011 r. w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy U. ([...]), w części dotyczącej działki nr ewid. [...], położonej w miejscowości K., gmina U.. Zaskarżonej uchwale skarżący zarzucili przekroczenie władztwa planistycznego przejawiające się

w naruszeniu przepisów regulujących zasady kształtowania ładu przestrzennego

w gminie oraz zakres dopuszczalnej ingerencji w sferę przysługujących osobom trzecim praw rzeczowych, w szczególności naruszenie prawa materialnego, tj.:

1) art. 1 ust. 2 pkt 7 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu

i zagospodarowaniu przestrzennym (t.j. Dz. U. z 2018 r., poz. 1945 ze zm., dalej: "u.p.z.p.") w związku z art. 64 ust 1 i 3 Konstytucji RP, poprzez:

- naruszenie interesu prawnego skarżących, polegające w szczególności na nieuwzględnieniu gwarancji ochrony własności przy określaniu zasad kształtowania ładu przestrzennego;

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00