Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Lublinie z dnia 19 listopada 2019 r., sygn. I SA/Lu 475/19

Podatek od towarów i usług

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Andrzej Niezgoda Sędziowie WSA Krystyna Czajecka-Szpringer (sprawozdawca), WSA Ewa Kowalczyk Protokolant Starszy asystent sędziego Monika Bartmińska po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 19 listopada 2019 r. sprawy ze skargi B. D. na decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług za październik, grudzień 2014 r., styczeń - lipiec 2015 r. oraz określenia kwot podatku w trybie art. 108 ustawy o podatku od towarów i usług za grudzień 2014 r., luty i marzec 2015 r. - oddala skargę.

Uzasadnienie

Sygn. akt I SA/Lu [...]

U Z A S A D N I E N I E

Dyrektor Izby Administracji Skarbowej decyzją z dnia [...] maja 2019 r., wydaną po rozpatrzeniu odwołania B. D. (dalej także: skarżącej) od decyzji Naczelnika Urzędu Skarbowego w O. L. z dnia [...] maja 2018 r. zmieniającej rozliczenie w podatku od towarów i usług za miesiące: październik, grudzień 2014 r., styczeń - lipiec 2015 r. oraz określającej kwoty podatku od towarów i usług na podstawie art. 108 ustawy o podatku od towarów i usług za miesiące: grudzień 2014 r., luty i marzec 2015 r., utrzymał w mocy decyzję organu pierwszej instancji.

Jak wynika z treści zaskarżonego rozstrzygnięcia oraz akt sprawy, organ pierwszej instancji zmienił dokonane przez podatniczkę rozliczenie podatkowe w podatku od towarów i usług określając nadwyżkę podatku naliczonego nad należnym do przeniesienia na następny okres rozliczeniowy za październik i grudzień 2014 r., styczeń, luty, marzec, kwiecień i maj 2015 r., nadwyżkę podatku naliczonego nad należnym do zwrotu za czerwiec 2015 r. i zobowiązanie podatkowe za lipiec 2015 r. oraz kwoty podatku VAT określone zgodnie z art. 108 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług, wynikające z faktur wystawionych przez podatniczkę na rzecz R..S..-H. Sp. z o. o.: z dnia [...] r. nr [...]/[...], z dnia [...] r. nr [...]/[...], z dnia [...] r. nr [...]/[...], (z wyszczególnioną na nich pozycją: "usługa transportowa", "usługi transportowe") w łącznej wysokości [...] zł. Organ zakwestionował dokonane w deklaracjach [...] rozliczenia za grudzień 2014 r., luty i marzec 2015 r. w zakresie podstawy opodatkowania i podatku należnego z uwzględnieniem trzech ww. faktur, bowiem, w jego ocenie, nie odzwierciedlają one czynności wykonanych przez podatniczkę. Nadto uznał, że podatniczka nie nabyła prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur VAT nr [...] z dnia [...] r., nr [...] z dnia [...] r., nr [...] z dnia [...] r. gdyż dokumentowane tymi fakturami nabycie oleju napędowego nastąpiło nie przez podatniczkę, lecz przez wykazany w nich inny podmiot - [...] J. D..

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00