Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gliwicach z dnia 8 listopada 2019 r., sygn. II SA/Gl 903/19

Zagospodarowanie przestrzenne

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Łucja Franiczek, Sędziowie Asesor WSA Tomasz Dziuk, Sędzia WSA Stanisław Nitecki (spr.), Protokolant Specjalista Beata Bieroń, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 29 października 2019 r. sprawy ze skargi M.B. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Katowicach z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie odmowy uchylenia decyzji w sprawie warunków zabudowy oddala skargę.

Uzasadnienie

Przedmiotem skargi jest decyzja Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Katowicach z [...] r. Nr [...] utrzymująca w mocy decyzję Prezydenta Miasta M. z [...] r. znak [...] w sprawie odmowy uchylenia ostatecznej decyzji Prezydenta Miasta M. z [...] r. Prezydent Miasta M. powyższą decyzją z [...] r. ustalił na wniosek "A" warunki zabudowy dla inwestycji "Budowa zespołu obiektów mieszkaniowych plus lokal biurowy "B" - III etap oraz dróg i parkingów obsługujących osiedle, sieci infrastruktury technicznej i przyłączy. Decyzja ta stała się ostateczna.

Pismem z 26 marca 2012 r. M.B. (dalej jako strona lub skarżący) oraz D.W. reprezentowanych przez pełnomocnika radcę prawnego Z.N. uruchomione zostało postępowanie w sprawie wznowienia postępowania odnośnie wskazanej powyżej decyzji. W uzasadnieniu wniosku wskazano, że wnioskodawcy jako właściciele sąsiednich działek nie uczestniczyli w postępowaniu jako strony, a o postępowaniu dowiedzieli się w ramach postępowania dotyczącego pozwolenia na budowę. Wniosek ten został sprecyzowany 12 kwietnia 2012 r. i wskazano w nim, że wniosek o wznowienie postępowania został złożony kilkanaście dni po uzyskaniu wiadomości o fakcie zakwestionowania przez Najwyższą Izbę Kontroli uchwały Rady Miejskiej w M. w przedmiocie odstąpienia od sporządzenia planu miejscowego. W następstwie zgłoszonego wniosku organ pierwszej instancji jak również organ odwoławczy podejmowali w sprawie liczne rozstrzygnięcia. Wniesiona przez skarżącego skarga na bezczynność organów administracji wyrokiem tutejszego Sądu z 11 października 2013 r. sygn. akt II SAB/GI 46/13 została oddalona. Pismem z 25 marca 2014 r. skarżący rozszerzył zakres swojego wniosku o zbadanie przesłanek wymienionych w pkt 1, pkt 2 i pkt 6 art. 145 § 1 Kodeksu postępowania administracyjnego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00