Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 27 listopada 2018 r., sygn. IV SA/Wr 421/18

Inspekcja sanitarna

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Wanda Wiatkowska - Ilków Sędziowie Sędzia WSA Ireneusz Dukiel Sędzia NSA Mirosława Rozbicka - Ostrowska (spr.) Protokolant starszy inspektor sądowy Jolanta Pociejowska po rozpoznaniu w Wydziale IV na rozprawie w dniu 27 listopada 2018 r. sprawy ze skargi J. O. na decyzję Dolnośląskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego we W. z dnia [...]r. nr [...] w przedmiocie braku podstaw do stwierdzenia choroby zawodowej oddala skargę w całości.

Uzasadnienie

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w W. ( dalej organ I instancji) na skutek zgłoszenia podejrzenia choroby zawodowej dokonanego przez Dolnośląski Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy we W. wszczął w dniu 16 grudnia 2014 r. postępowanie administracyjne w sprawie stwierdzenia u J. O. (dalej: strona , skarżący) choroby zawodowej - obustronnego trwałego odbiorczego ubytku słuchu typu ślimakowego lub czuciowo-nerwowego spowodowanego hałasem, wyrażonego podwyższeniem progu słuchu o wielkości co najmniej 45 dB w uchu lepiej słyszącym, obliczonego jako średnia arytmetyczna dla częstotliwości audiometrycznych 1, 2 i 3 kHz (poz. 21 wykazu chorób zawodowych wymienionych w załączniku do rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 30 czerwca 2009 r. w sprawie chorób zawodowych (Dz. U. z 2013 r. poz. 1367). Organ zawiadomił o wszczęciu postępowania strony tj.: skarżącego, Spółkę A, B,C,D,E,F.

W toku prowadzonego postępowania organ I instancji decyzją z dnia 29 stycznia 2015 r. umorzył postępowanie administracyjne w stosunku do Spółki D, bowiem zakład ten nie jest następcą prawnym Spółki G z siedzibą w W., w której zatrudniony był skarżący. W toku prowadzonego postępowania organ I instancji ustalił kolejne strony postępowania i zawiadomił o wszczęciu postępowania, kolejne strony postępowania, tj.:

- G

- H,

- I.

Skarżący badany był w Dolnośląskim Wojewódzkim Ośrodku Medycyny Pracy we W - Oddział w W, który dnia 19 stycznia 2016 r. wydał orzeczenie lekarskie nr [...]o braku podstaw do rozpoznania u strony choroby zawodowej - obustronnego trwałego odbiorczego ubytku słuchu typu ślimakowego lub czuciowo-nerwowego spowodowanego hałasem, wyrażonego podwyższeniem progu słuchu o wielkości co najmniej 45 dB w uchu lepiej słyszącym, obliczonego jako średnia arytmetyczna dla częstotliwości audiometrycznych 1, 2 i 3 kHz (poz. 21) u skarżącego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00