Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 8 marca 2017 r., sygn. II SA/Wr 647/16

Budowlane prawo

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia NSA Halina Filipowicz-Kremis Sędziowie: Sędzia WSA Olga Białek (spr.) Sędzia WSA Alicja Palus Protokolant: specjalista Izabela Szczerbińska po rozpoznaniu w Wydziale II na rozprawie w dniu 8 marca 2017 r. sprawy ze skargi J. B. na decyzję Wojewody D. z dnia [...] nr [...] w przedmiocie wniesienia sprzeciwu wobec zgłoszenia budowy budynku mieszkalnego jednorodzinnego oddala skargę w całości.

Uzasadnienie

Decyzją z dnia [...], nr [...] Starosta G. po rozpatrzeniu zgłoszenia J. B. z dnia [...], w sprawie budowy budynku mieszkalnego jednorodzinnego na działce nr [...], obręb B. wniósł sprzeciw wobec planowanej inwestycji.

W uzasadnieniu decyzji Starosta stwierdził, że w dniu [...] wpłynęło zgłoszenie budowy budynku mieszkalnego jednorodzinnego wniesione przez J. B. Do zgłoszenia dołączono 4 egzemplarze projektu budowlanego oraz oświadczenie o prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane.

Postanowieniem z dnia [...] Starosta G., po przeprowadzeniu analizy przedłożonego wraz ze zgłoszeniem projektu budowlanego i innych dokumentów, nałożył na inwestora obowiązek uzupełnienia przedmiotowego zgłoszenia o: usunięcie rozbieżności w zakresie wskazania prawidłowego adresu zamierzenia budowlanego; część rysunkową projektu zagospodarowania terenu sporządzona na mapie do celów projektowych obejmującą obszar otaczający teren inwestycji w pasie co najmniej 30 m, zgodnie z § 5 rozporządzenia Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa z dnia 21 lutego 1995 r. w sprawie rodzaju i zakresu opracowań geodezyjno-kartograficznych oraz czynności geodezyjnych obowiązujących w budownictwie (ponadto ww. mapa powinna zawierać elementy, o których mowa w § 6 ust. 1 ww. rozporządzenia); określenie w projekcie budowlanym - wymaganych § 11 ust. 2 pkt 8 rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego - rozwiązań zasadniczych elementów wyposażenia budowlano - instalacyjnego zapewniającego użytkowanie obiektu budowlanego zgodnie z przeznaczeniem; wymagany na podstawie art. 34 ust. 3 pkt 4 ustawy - Prawo budowlane w związku z § 7 ust. 2 rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012 r. w sprawie ustalenia geotechnicznych warunków posadowienia obiektów budowalnych, brakujący w opinii projekt geotechniczny.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00