Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gliwicach z dnia 14 grudnia 2016 r., sygn. II SA/Gl 715/16

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Bonifacy Bronkowski, Sędziowie Sędzia NSA Łucja Franiczek (spr.), Sędzia WSA Maria Taniewska-Banacka, Protokolant Agnieszka Jurczak, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 14 grudnia 2016 r. sprawy ze skargi S. B. i E. B. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w B. z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie warunków zabudowy terenu oddala skargę.

Uzasadnienie

Po rozpoznaniu wniosku K. L. decyzją z dnia [...] r. Burmistrz C. ustalił warunki zabudowy dla budynku mieszkalnego wielorodzinnego wraz parkingiem na działce nr 1 w C. przy ul. [...], Jednakże decyzją z dnia [...]r. w skutek odwołań właścicieli nieruchomości sąsiednich, Samorządowe Kolegium Odwoławcze w B. uchyliło powyższą decyzję, przekazując sprawę do ponownego rozpatrzenia przez organ I instancji.

Po ponownym rozpoznaniu wniosku decyzją z dnia [...] r. organ I Instancji ustalił ponownie warunki zabudowy dla przedmiotowej inwestycji, określając m. in.:

1) powierzchnię zabudowy: 320 ÷ 550 m²,

2) wysokość zabudowy: 7 ÷ 12 m,

3) wysokość górnej krawędzi elewacji frontowej: 7 ÷ 12 m,

4) geometrię dachu jako wielospadowego o kącie nachylenia połaci 20˚ ÷ 40˚ kalenica główna skierowana równolegle względem frontu działki, tj: od granicy z działką nr 2 jako drogą wewnętrzną,

5) szerokość elewacji frontowej: 8 ÷ 40 m.

6) nieprzekraczalną linię zabudowy do ul. [...] w odl. min. 10 m,

7) wielkość powierzchni zabudowy do powierzchni terenu 15 ÷ 26 %,

8) udział powierzchni biologicznie czynnej: min. 25%.

Linie rozgraniczające teren inwestycji przedstawiono na mapie zasadniczej w skali 1:500. Nadto, załącznikami do decyzji uczyniono wyniki analizy przestrzennej w formie opisowej i graficznej.

W uzasadnieniu organ I instancji po zrelacjonowaniu przebiegu postępowania stwierdził spełnienie przesłanek z art. 61 ust. 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 2015 r. poz. 199 ze zm.). Na postawie przeprowadzonej analizy przestrzennej przeprowadzonej w obszarze wyznaczonym promieniem o dł. 171 m wokół terenu inwestycji jako 3-krotnej szerokości frontu działki od strony drogi wewnętrznej, organ ustalił bowiem, że w bliskim sąsiedztwie terenu inwestycji zlokalizowana jest zabudowa jedno- i wielorodzinna, Działka posiada dostęp do drogi publicznej przez drogę wewnętrzną. Inwestycja uzyskała też wymagane opinie i uzgodnienia.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00