Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Białymstoku z dnia 9 lipca 2014 r., sygn. I SA/Bk 213/14

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku w składzie następującym: Przewodniczący sędzia WSA Paweł Janusz Lewkowicz, Sędziowie sędzia WSA Jacek Pruszyński (spr.), sędzia WSA Urszula Barbara Rymarska, Protokolant st. sekretarz sądowy Beata Borkowska, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 9 lipca 2014 r. sprawy ze skargi "M." Firmy Wytwórczo Usługowej Sp. z o.o. z B. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w B. z dnia [...] marca 2014 r. nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług za pierwszy, drugi, trzeci i czwarty kwartał 2011 roku oddala skargę

Uzasadnienie

Decyzją z [...] grudnia 2013 r., nr [...] Dyrektor Urzędu Kontroli Skarbowej w B. dokonał "M." Firmie Wytwórczo Usługowej Spółce z ograniczoną odpowiedzialności w B. (dalej również jako: "Skarżąca", "Spółka") rozliczenia podatku od towarów i usług za l, II, III i IV kwartał 2011 r. w wysokości odmiennej niż zadeklarowano.

Organ podatkowy I instancji stwierdził, że Spółka m.in. niezasadnie zastosowała 8% stawkę VAT w odniesieniu do: prac adaptacyjno-budowlanych wykonywanych na rzecz S. P. Zakładu Opieki Zdrowotnej w H. oraz wykonania instalacji elektrycznej do podłączenia 25 sztuk myjni S. na rzecz W. S. S. im. [...] w L. Ponadto zakwestionowano prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur VAT wystawionych przez N. Sp. z o.o. i Wspólnicy, "M." Sp. z o.o., "N." Sp. z o.o. i G. L. M. P. Z. tytułem zakupu usług organizacji szkoleń oraz konferencji.

Na podstawie wyjaśnień udzielonych przez wystawców tych faktur oraz przedłożonych specyfikacji i kosztorysów ustalono bowiem, że w/w faktury

w rzeczywistości dotyczyły zakupu różnego rodzaju usług noclegowych

i gastronomicznych. Organ I instancji uznał również za niezasadne odliczenie przez Spółkę podatku naliczonego z faktury wystawionej przez firmę H. I. G. z W. tytułem organizacji szkolenia dla dystrybutorów. Stwierdzono, że usługi udokumentowane w/w fakturą faktycznie polegały na organizacji warsztatów tanecznych, warsztatów kulinarnych i pokazu barmańskiego, a zatem nie miały związku z prowadzoną przez Spółkę działalnością gospodarczą. Ponadto organ I instancji zakwestionował prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur VAT dokumentujących wydatki na zakup alkoholu, wskazując, że nie służyły wykonywaniu czynności opodatkowanych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00