Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gdańsku z dnia 21 marca 2012 r., sygn. I SA/Gd 129/12

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Ewa Wojtynowska (spr.), Sędziowie Sędzia NSA Małgorzata Gorzeń, Sędzia WSA Irena Wesołowska, Protokolant Starszy Sekretarz Sądowy Dorota Pellowska, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 21 marca 2012 r. sprawy ze skargi R.K. i B. K. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia 23 lipca 2009 r., nr sygn. akt [...] w przedmiocie podatku od nieruchomości za 2008 r. oddala skargę

Uzasadnienie

Decyzją z dnia 3 kwietnia 2009 r. Wójt Gminy ustalił R. i B. K. zobowiązanie w podatku od nieruchomości za 2008 r. w kwocie 1.110 zł.

Na podstawie danych z informacji IN-1 złożonych przez współwłaścicieli nieruchomości, ewidencji gruntów i budynków, skierowanego przez inwestorów do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, zawiadomienia z dnia 9 października 2006 r. o zakończeniu budowy budynku letniskowego i zbiornika na nieczystości, organ pierwszej instancji ustalił, że małżonkowie R. i B. K. są właścicielami działki letniskowej nr [...] o powierzchni 687 m2 położonej w L. i zabudowanej budynkiem letniskowym o powierzchni 137,20 m2. Podatnicy - pomimo wezwania - nie przedłożyli dowodów, w tym decyzji o zmianie przeznaczenia budynku z letniskowego na mieszkalny, które potwierdzałyby, że przedmiotowa nieruchomość wykorzystywana jest przez nich na własne cele mieszkaniowe. Organ I instancji nadmienił przy tym, że sam fakt złożenia wniosku o przekwalifikowanie budynku z funkcji rekreacyjnej na mieszkaniową nie skutkuje pozytywnym jego rozpatrzeniem. W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego przedmiotowa działka oznaczona jest symbolem 0.94.L,P jako teren zabudowy letniskowej i pensjonatowej z istniejącymi podziałami geodezyjnymi, przy czym minimalna powierzchnia działek to 1.200 m2, zaś od strony lasu znajduje się strefa przybrzeżna wyłączona z możliwości zabudowy. Jednocześnie organ podatkowy wyjaśnił, że okoliczność zameldowania jednego z małżonków na pobyt czasowy w L. przy ul.[...] 41, gdzie znajduje się przedmiotowy budynek, w sytuacji gdy oboje małżonkowie są zameldowani na pobyt stały w G. przy ul. [...] 24/5 pozostaje bez wpływu na rozstrzygnięcie sprawy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00