Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Krakowie z dnia 13 wrzenia 2011 r., sygn. II SA/Kr 1063/11

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Wojciech Jakimowicz Sędziowie : Sędzia WSA Ewa Rynczak Sędzia WSA Kazimierz Bandarzewski (spr.) Protokolant : Teresa Jamróz po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 13 września 2011 r. sprawy ze skargi M. S. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w [...] z dnia 19 kwietnia 2011 r., nr [...] w przedmiocie ustalenia warunków zabudowy skargę oddala.

Uzasadnienie

Wnioskiem z dnia 9 września 2009 r. T. R. zwrócił się do Prezydenta Miasta K. o wydanie decyzji ustalającej warunki zabudowy dla zamierzenia inwestycyjnego pod nazwą: przebudowa i rozbudowa istniejącego budynku usługowego wraz ze zmianą sposobu użytkowania na budynek jednorodzinny dwulokalowy wraz z budową garaży na działce nr "1´ przy ul. [...] w K..

Po przeprowadzeniu analizy urbanistyczno-architektonicznej i sporządzeniu projektu decyzji ustalającej warunki zabudowy, Prezydent Miasta K. decyzją z dnia 7 maja 2010 r. ustalił warunki zabudowy dla zamierzenia inwestycyjnego pod nazwą: przebudowa i rozbudowa istniejącego budynku usługowego wraz ze zmianą sposobu użytkowania na budynek jednorodzinny dwulokalowy wraz z budową garaży na działce nr "1" przy ul. [...] w K..

Od decyzji tej wniesiono odwołania i Samorządowe Kolegium Odwoławcze w [...] decyzją z dnia 19 października 2010 r. uchyliło tak zaskarżoną decyzję i przekazało sprawę do ponownego rozpoznania organowi I instancji. Przyczyną uchylenia decyzji było wskazanie na nieprzekraczalną linię zabudowy zamiast wyznaczenia obowiązującej linii zabudowy, a także podanie parametrów planowanej inwestycji w sposób określający górna wartość (do 32 % powierzchni zabudowy, do 11 metrów szerokości elewacji frontowej i do 10 metrów wysokości górnej krawędzi elewacji frontowej), zamiast podania tych parametrów w sposób sztywny. Wytknięto również brak pominięcia w części tekstowej zaskarżonej decyzji obszaru zajętego pod planowanie poszerzenie ulicy, który obejmuje również teren określony we wniosku wnioskodawcy, a dotyczący ustalenia warunków przedmiotowej zabudowy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00