Wyrok WSA w Lublinie z dnia 17 maja 2011 r., sygn. II SA/Lu 2/11
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Bogusław Wiśniewski, Sędziowie Sędzia WSA Joanna Cylc-Malec (sprawozdawca),, Sędzia NSA Krystyna Sidor, Protokolant Referent Julia Polak, po rozpoznaniu w Wydziale II na rozprawie w dniu 17 maja 2011 r. sprawy ze skargi Z. R. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie odmowy uchylenia decyzji dotyczącej ustalenia warunków zabudowy oddala skargę
Uzasadnienie
Wydaną na wniosek inwestorów B. i W. Ł. decyzją z dnia [...] czerwca 2009 r. nr [...]Wójt Gminy S. ustalił warunki zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie budynku mieszkalnego, budynku inwentarskiego o obsadzie do 10 DJP z częścią gospodarczo-garażową, indywidualnej studni, zjazdu z drogi krajowej oraz zbiornika na nieczystości ciekłe o pojemności do 10,0 m3 na działce nr 20 położonej w miejscowości L., gmina S. W decyzji tej wskazano szczegółowe zasady zagospodarowania terenu w zakresie m.in. kształtowania ładu przestrzennego, ochrony środowiska i zdrowia ludzi, dziedzictwa kulturowego i zabytków oraz dóbr kultury współczesnej, infrastruktury technicznej oraz ochrony interesów osób trzecich.
W uzasadnieniu organ wskazał, nie wgłębiając się w szczegóły, iż na podstawie sporządzonej analizy stwierdzono spełnienie warunków, o których mowa w art. 61 ust. 1 pkt 2-5 oraz ust. 4 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. Nr 80, poz. 717 ze zm., zwanej dalej: u.p.z.p.).
Pismem z dnia 6 września 2009 r. Z. R. zwrócił się do Wójta Gminy S. z wnioskiem o wznowienie postępowania w sprawie zakończonej powyższą decyzją ostateczną albowiem został pominięty jako strona przy wydawaniu tej decyzji. Wskazał, iż o fakcie jej wydania dowiedział się z pisma Wójta z dnia 26 sierpnia 2009 r.