Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gdańsku z dnia 15 grudnia 2009 r., sygn. II SA/Gd 582/09

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Dorota Jadwiszczok (spr.) Sędziowie: Sędzia NSA Zdzisław Kostka Sędzia NSA Krzysztof Ziółkowski Protokolant Starszy Referent Alicja Landowska po rozpoznaniu w dniu 15 grudnia 2009 r. na rozprawie sprawy ze skargi R. P. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia 20 czerwca 2007 r., nr [...] w przedmiocie warunków zabudowy 1. uchyla zaskarżoną decyzję i poprzedzająca ją decyzję Prezydenta Miasta z dnia 17 listopada 2006 roku nr [...]; 2. zasądza od Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Gdańsku na rzecz skarżącego R. P. kwotę 720 zł (siedemset dwadzieścia) tytułem zwrotu kosztów postępowania.

Uzasadnienie

Wnioskiem z dnia 5 września 2005r. R. P. wystąpił o ustalenie warunków zabudowy dla inwestycji planowanej jako budynek usługowy o funkcji gastronomicznej o powierzchni 210 m2 i wysokości 10 m.

W odpowiedzi Prezydent Miasta decyzją z dnia 2 listopada 2005 r. ustalił dla R. P. warunki zabudowy i zagospodarowania terenu działek o nr [...] oraz [...], położonych w G. przy ul. [...], dla inwestycji polegającej na budowie budynku usługowego - usług podstawowych uzupełniających zabudowę mieszkaniową (mała gastronomia), jednakże w wyniku zaskarżenia decyzji przez uczestników postępowania decyzja ta została uchylona przez Samorządowe Kolegium Odwoławczego w G., a sprawę przekazano do ponownego rozpoznania przez organ pierwszej instancji.

W wyniku ponownego rozpoznania sprawy Prezydent Miasta zajął stanowisko odmienne od poprzedniego i decyzją z dnia 17 listopada 2006r. odmówił R. P. ustalenia warunków zabudowy dla planowanej inwestycji.

Nie zgadzając się z powyższym rozstrzygnięciem, R. P. odwołał się od tej decyzji argumentując, że planowana inwestycja nie przekroczy zasad dobrego sąsiedztwa, nie zburzy ładu przestrzennego oraz będzie spełniać wymogi kontynuacji funkcji mieszkaniowej, przewidzianej w nieobowiązującym już planie zagospodarowania przestrzennego, w oparciu o który powstało osiedle skoncentrowane wokół ul. [...] w G.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00