Wyrok WSA w Bydgoszczy z dnia 23 czerwca 2009 r., sygn. II SA/Bd 969/08
23 czerwca 2009r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Elżbieta Piechowiak Sędziowie WSA: Sędzia WSA Renata Owczarzak Sędzia WSA Małgorzata Włodarska (spr.) Protokolant Jakub Jagodziński po rozpoznaniu w Wydziale II na rozprawie w dniu 23 czerwca 2009r. sprawy ze skargi B.T. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w [...] z dnia [...] listopada 2008r. nr [...] w przedmiocie warunków zabudowy oddala skargę
Uzasadnienie
UZASADNIENIE
W dniu 5 maja 2004r. A. K. wystąpił z wnioskiem o ustalenie warunków zabudowy na ,,Mały Zakład uboju trzody z rozbiorem (100 jednostek przeliczeniowych)". W dniu [...]. Wójt Gminy L. wydał decyzję negatywną o warunkach zabudowy nr [...] dla adaptacji istniejących budynków, zlokalizowanych na terenie położonym w P. D., gmina L. - działki nr 38/1 i 38/2 z przeznaczeniem na ,,Mały Zakład uboju trzody z rozbiorem (20 jednostek przeliczeniowych)".
W wyniku wniesionego odwołania przez A. K., Samorządowe Kolegium Odwoławcze we W. (SKO) decyzją z dnia [...]., nr [...] uchyliło decyzję organu I instancji i przekazało sprawę w całości do ponownego rozpatrzenia.
W dniu [...]. Wójt Gminy L. wydał kolejną decyzję odmawiającą ustalenia warunków zabudowy na adaptację (tzn. przebudowę i remont) istniejących budynków gospodarczych zlokalizowanych na działkach o nr 38/1 i 38/2 w P. D. gmina L.
Na skutek wniesionego odwołania przez A. K. SKO swoją decyzją z dnia [...]., nr [...] ponownie uchyliło decyzję organu I instancji w całości i przekazało sprawę do ponownego rozpatrzenia.
Następnie Wójt Gminy L. w dniu [...]. wydał kolejną decyzję odmawiającą ustalenia warunków zabudowy dla A. K. nr [...], która na mocy decyzji SKO z dnia [...]., nr [...] została ponownie uchylona w całości i przekazana do ponownego rozpatrzenia organowi I instancji. Samorządowe Kolegium Odwoławcze w uzasadnieniu wskazało, że z odwołania A. K. wynika, że zamiarem jego jest montaż nowych urządzeń produkcyjnych i infrastruktury oraz niezbędne dla odbioru i funkcjonowania ubojni zabiegi higieniczno-sanitarne i uruchomienie dotychczasowych urządzeń służących ochronie środowiska. Jego zdaniem taki zakres czynności mieści się w pojęciu wyposażenia technologicznego istniejących już budynków bez ich nowej rozbudowy o dodatkowe pomieszczenia.