Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok WSA w Bydgoszczy z dnia 18 stycznia 2006 r., sygn. II SA/Bd 245/04

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Wiesław Czerwiński (spr.) Sędzia WSA Elżbieta Piechowiak Sędzia WSA Wojciech Jarzembski Protokolant Agnieszka Jagiełłowicz po rozpoznaniu w dniu 18 stycznia 2006 r. na rozprawie sprawy ze skargi C. Sp. z o.o. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w T. z dnia [...] 2003 roku, nr [...] w przedmiocie warunków zabudowy i zagospodarowania terenu oddala skargę

Uzasadnienie

II SA/Bd 245/04

UZASADNIENIE

Samorządowe Kolegium Odwoławcze w T. decyzją z dnia [...] 2003r. nr [...] po rozpoznaniu odwołania C. Sp. z o.o. w W., utrzymało w mocy decyzję Burmistrza Miasta B. z dnia [...] 2003r. znak [...] odmawiającą ustalenia warunków zabudowy i zagospodarowania terenu dla inwestycji polegającej na budowie stacji bazowej telefonii komórkowej C. na dachu budynku [...] na działce nr [...] przy ul. [...] w B.

W uzasadnieniu decyzji wskazano m.in., że Burmistrz Miasta B., odmawiając ustalenia warunków zabudowy dla wnioskowanego zamierzenia inwestycyjnego oparł się na ustaleniach miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta B., zatwierdzonego uchwałą Rady Miejskiej w B. z dnia [...] 1994r. (Dz. Urz. Woj. toruńskiego z 1994r. Nr 35, poz. 258 ze zm.).

Samorządowe Kolegium Odwoławcze wskazało, iż świetle unormowań zawartych w art. 40 ust. 1 ustawy z dnia 7 lipca 1994r. o zagospodarowaniu przestrzennym (t.j. Dz. U. z 1999r. Nr 15, poz. 139 ze zm.), ustalenie warunków zabudowy i zagospodarowania terenu, za wyjątkiem przypadków wymienionych w ustawie, może nastąpić na podstawie ustaleń miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Zgodnie z art. 7 cyt. ustawy plan miejscowy jest przepisem gminnym, w oparciu o który to akt normatywny organ administracyjny wydaje decyzję o ustaleniu warunków zabudowy i zagospodarowania terenu. Istotą rozstrzygnięcia wynikającego z tej decyzji jest warunkowe wyrażenie zgody na zamierzony przez wnioskodawcę sposób zabudowy, jako zgodny z obowiązującym na danym terenie miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego i przepisami prawa. Załączony do akt sprawy wypis i wyrys z w/w miejscowego ogólnego planu zagospodarowania przestrzennego miasta B. dowodzą, że działka nr [...] znajduje się w obrębie terenu elementarnego o symbolu 76 UŁ o ustaleniach: "Istniejący Urząd Pocztowo - Telekomunikacyjny z miejską centralą telefoniczną do adaptacji. Budynek bez wartości historycznej - do wymiany w uzgodnieniu z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w T.".

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00