Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 10 października 2014 r., sygn. I OSK 1023/13

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie : Przewodniczący: Sędzia NSA Izabella Kulig-Maciszewska Sędziowie: Sędzia NSA Ewa Dzbeńska (spr.) Sędzia WSA del. Michał Ruszyński Protokolant starszy asystent sędziego Ewa Dubiel po rozpoznaniu w dniu 10 października 2014 r. na rozprawie w Izbie Ogólnoadministracyjnej skargi kasacyjnej A. H. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Szczecinie z dnia 13 lutego 2013 r. sygn. akt II SA/Sz 1347/12 w sprawie ze skargi A. H. na decyzję Wojewody Zachodniopomorskiego z dnia [...] listopada 2012 r. nr [...] w przedmiocie statusu osoby bezrobotnej i zasiłku dla bezrobotnych oddala skargę kasacyjną.

Uzasadnienie

Wyrokiem z dnia 13 lutego 2013 r., sygn. akt II SA/Sz 1347/12 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie oddalił skargę A. H. na decyzję Wojewody Zachodniopomorskiego z dnia [...] listopada 2012 r. nr [...] w przedmiocie statusu osoby bezrobotnej i zasiłku dla bezrobotnych.

Wyrok ten zapadł w następujących okolicznościach faktycznych i prawnych:

Starosta Szczecinecki decyzją z dnia [...] listopada 2012 r., nr [...] orzekł o utracie przez A. H. statusu osoby bezrobotnej i prawa do zasiłku z dniem 29 października 2012 r. (na okres 120 dni od dnia niestawienia się w Powiatowym Urzędzie Pracy w Szczecinku).

Uzasadniając swoją decyzję organ podał, że na dzień 29 października 2012 r. wyznaczono A. H. termin zgłoszenia się w Powiatowym Urzędzie Pracy w Szczecinku, celem potwierdzenia gotowości do podjęcia pracy. Termin ten strona przyjęła do wiadomości, potwierdzając własnoręcznym podpisem w kolumnie "Stawiennictwo w urzędzie pracy i propozycje przedłożone bezrobotnemu", części D karty rejestracyjnej, obok wpisanej daty. W dniu wyznaczonym A. H. nie stawiła się jednak i nie powiadomiła w okresie do 7 dni o przyczynie swego niestawiennictwa.

W ocenie organu I instancji A. H. nie spełniła żadnego z warunków, o których mowa w art. 33 ust. 4 pkt 4 ustawy o promocji zatrudnienia bowiem nie stawiła się w wyznaczonym terminie oraz nie powiadomiła w żaden sposób, w okresie do 7 dni, o uzasadnionej przyczynie niestawiennictwa.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00