Orzeczenie
Wyrok NSA z dnia 28 czerwca 2022 r., sygn. I OSK 1057/19
Nabycie prawa użytkowania wieczystego z mocy prawa przez następny prawny podmiot jest uzależnione od jednoznacznego potwierdzenia, że następstwo prawne obejmuje konkretny składnik majątkowy, co powinno wynikać z aktów notarialnych dokumentujących przekształcenia własnościowe.
Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący: sędzia NSA Iwona Bogucka (spr.) Sędziowie sędzia NSA Maciej Dybowski sędzia del. WSA Agnieszka Miernik po rozpoznaniu w dniu 28 czerwca 2022 r. na posiedzeniu niejawnym w Izbie Ogólnoadministracyjnej skargi kasacyjnej "T." Sp. z o. o. w S. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 7 listopada 2018 r. sygn. akt I SA/Wa 792/18 w sprawie ze skargi "T." Sp. z o. o. w S. na decyzję Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia [...] lutego 2018 r. nr [...] w przedmiocie odmowy potwierdzenia nabycia z mocy prawa użytkowania wieczystego nieruchomości oddala skargę kasacyjną.
Uzasadnienie
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wyrokiem z 7 listopada 2018 r., I SA/Wa 792/18, oddalił skargę "T." Sp. z o. o. w S. na decyzję Ministra Inwestycji i Rozwoju z [...] lutego 2018 r. nr [...] utrzymującą w mocy decyzję Wojewody [...] z [...] kwietnia 2012 r. nr [...] w przedmiocie odmowy potwierdzenia nabycia z mocy prawa, z dniem 5 grudnia 1990 r., prawa użytkowania wieczystego nieruchomości Skarbu Państwa położonej w Ś. przy ul. S. [...], stanowiącej działkę nr [...] o pow. 0,1064 ha, obręb ewidencyjny Ś. [...] oraz prawa własności zabudowań posadowionych na tej nieruchomości.
W skardze kasacyjnej "T." Sp. z o. o. w S. (dalej: Spółka) zaskarżyły wyrok Sądu I instancji w całości, wnosząc o jego zmianę, względnie jego uchylenie i przekazanie do ponownego rozpoznania Wojewódzkiemu Sądowi Administracyjnemu w Warszawie, a także o zasądzenie zwrotu kosztów postępowania kasacyjnego według norm przepisanych i rozpoznanie sprawy na rozprawie.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right