Interpretacja indywidualna z dnia 8 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-2.4010.373.2024.5.IN
Spełnienie przez Spółkę warunku opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek.
Spełnienie przez Spółkę warunku opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek.
Skutki podatkowe związane z wypłatą przez spółkę komandytową zysków wypracowanych w okresie poprzedzającym uzyskanie przez tą spółkę statusu podatnika podatku dochodowego od osób prawnych.
Fiskus zmienia zdanie. Zaczął właśnie przyznawać, że dowodem potwierdzającym zmianę formy opodatkowania mogą być prawidłowo opisane przelewy bankowe. To świetna wiadomość dla ryczałtowców i podatników liniowego PIT
Możliwość zmiany formy opodatkowania na podstawie dokonanego przelewu.
Zmiana formy opodatkowania dochodów z działalności gospodarczej.
Ustalenia formy opodatkowania z tytułu prowadzonej działalności.
Brak opodatkowania wypłaty zysków wygenerowanych przed okresem, w którym spółka komandytowa nie była podatnikiem CIT, oraz brak obowiązków płatnika.
Ustalenie okresu stanowiącego dla Spółki pierwszy rok opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek
Skutki podatkowe zmiany formy opodatkowania przychodów z najmu w trakcie roku podatkowego.
Czy po przekształceniu w Spółkę z o.o. Wspólnicy będą mogli wybrać dla niej opodatkowanie ryczałtem od dochodów spółek kapitałowych, a w konsekwencji, czy w przypadku Spółki nie znajdą zastosowanie przepisy art. 28k ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych.
Wybór ryczałtu jako formy opodatkowania za pośrednictwem przelewów PPE.
Możliwa zmiana formy opodatkowania na podstawie dokonanych wpłat.
Korekta zeznania rocznego za 2022 r.
Skuteczność złożenia zawiadomienia ZAW-RD oraz konieczność złożenia zeznania CIT-8.
Brak możliwości złożenia korekty deklaracji za 2022 r.
Możliwość zmiany formy opodatkowania z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej (z podatku liniowego na skalę podatkową) w momencie złożenia zeznania podatkowego za rok poprzedni.
Mam pytanie odnośnie przedsiębiorcy, który rozpoczął działalność w październiku 2023 r. w formie jednoosobowej działalności gospodarczej. Wypełniając wpis do CEIDG wybrał formę opodatkowania zasady ogólne. Pierwszy przychód zostanie osiągnięty w listopadzie 2023 r. Czy możliwa jest zmiana formy opodatkowania na ryczałt (poprzez zmianę wpisu w CEIDG)? Czy forma wybrana przy dokonaniu wpisu jest wiążąca
W 2022 r. wyjątkowo przedsiębiorcy mogli zmienić wybraną formę rozliczeń z fiskusem. W połowie roku ponad 7,7 tys. osób prowadzących działalność przeszło z ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych na zasady ogólne. Natomiast ok. 92 tys. skorygowały sposób rozliczenia za ubiegły rok po jego zakończeniu
Możliwość ponownej zmiany formy opodatkowania za 2022 rok z zasad ogólnych na podatek liniowy w sytuacji przekroczenia kwoty dochodu.
Czy Wnioskodawca w zakresie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, będzie zobowiązany do rozpoznania przychodu od różnicy pomiędzy fakturą VAT pierwotną, a fakturą VAT korygującą in plus.
Prawo do zmiany formy opodatkowania działalności gospodarczej z podatku liniowego na zasady ogólne składając zeznanie roczne za 2022 r. na formularzu PIT-36.
Wynagrodzenie wypłacane wspólnikom Spółki za wykonywanie usług informatycznych nie stanowi ukrytego zysku, o którym mowa w art. 28m ust. 3 ustawy o CIT. Tym samym nie będzie podlegało opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek zgodnie z art. 28m ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT.