Jak rozliczyć w pkpir darowiznę towarów handlowych i wyposażenia
Sprzedaż całości kompleksu, na który składają się działki nr 1, 2, 3, 4 i 5 zabudowane budynkami i budowlami lub nieodpłatne przekazanie na rzecz Gminy Miejskiej 50% udziałów w prawie własności nieruchomości w związku z art. 7 ust. 1 ustawy należy uznać za dostawę towarów, o której mowa w art. 5 ust 1 pkt 1 ustawy, korzystającą ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy.
Nieuznanie, że zespół składników w postaci: Nieruchomości I, Nieruchomości II i Nieruchomości III oraz Elementów towarzyszących, mający być przedmiotem transakcji sprzedaży, nie stanowi przedsiębiorstwa ani zorganizowanej części przedsiębiorstwa a tym samym sprzedaż nie będzie wyłączona z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy. Brak zastosowania zwolnienia od podatku VAT dla sprzedaży
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesione na zakup wyposażenia (tj. składniki majątkowe, które nie zostały zaliczone do środków trwałych ani wartości niematerialnych i prawnych) oraz materiałów biurowych mających związek przyczynowo-skutkowy z prowadzoną działalnością gospodarczą, sfinansowanych z przyznanej dotacji z Urzędu Pracy.
Brak możliwości zastosowania stawki 0 proc VAT dotyczącej dostawy towarów w postaci chusteczek kosmetycznych.
Brak opodatkowania podatkiem VAT czynności wycofania z działalności gospodarczej Nieruchomości zabudowanej wraz z wyposażeniem i przekazania jej do majątku prywatnego oraz braku obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego.
Firma posiadała dwie bazy wypoczynkowe dla pracowników w ramach Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. Jeden obiekt został sprzedany, a środki ze sprzedaży zostały przeznaczone na remont i wyposażenie drugiego. Czy firmie przysługuje prawo do odliczenia VAT z faktur dotyczących remontu i zakupu wyposażenia?
Wskazane we wniosku towary (talerze porcelanowe) nie stanowią części środka transportu lotniczego ani jego części zamiennych, nie mają też same w sobie związku z prawidłowym funkcjonowaniem i eksploatacją statku powietrznego. Ich nabycie nie jest konieczne do prawidłowego funkcjonowania statku powietrznego, co oznacza, że nie można ich zaklasyfikować jako wyposażenia pokładowego ani sprzętu zainstalowanego
Zastosowanie ulgi mieszkaniowej w przypadku wydatkowania przychodu na spłatę kredytu, zakup lokalu mieszkalnego i jego remont.
Możliwość odliczenia podatku VAT naliczonego w całości lub w części w związku z realizacją zadania.
Brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego i zwrotu podatku VAT w związku z realizacją projektu.
Brak prawa do odliczenia kwoty podatku VAT naliczonego od wydatków poniesionych na realizację projektu.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z zakupem sprzętu i wyposażenia do sali widowiskowej.
Opodatkowanie podatkiem VAT sprzedaży Nieruchomości zabudowanej wraz z wyposażeniem oraz prawa do odliczenia podatku VAT z tytułu nabycia Nieruchomości zabudowanej wraz z wyposażeniem.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków poniesionych w związku z realizacją projektu.
Czy przychody uzyskane z usług udostępniania oprzyrządowania/wyposażenia, można zaliczyć do przychodów zwolnionych na podstawie zezwolenia, a w konsekwencji, czy osiągnięty wynik (dochód lub strata), także należy uznać za zwolnionego z opodatkowania?
Brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu - wyposażenie szkół podstawowych .....
W zakresie zwolnienia od opodatkowania podatkiem od towarów i usług opisanej we wniosku dostawy lokali mieszkalnych oraz wydzielenia z transakcji sprzedaży lokali mieszkalnych kwoty dotyczącej wyposażenia tj. dostawy mebli kuchennych, sprzętu AGD i drobnego wyposażenia.
Poszczególne transze dotacji nie stanowią podstawy opodatkowania. Będzie Państwu przysługiwało prawo do odliczenia części podatku naliczonego wyłącznie w zakresie, w jakim nabyte towary i usługi będą służyły do wykonywania czynności opodatkowanych.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z realizacją inwestycji pn. „(…)”.
Dotyczy ustalenia, czy: - koszt nabycia łodzi (odpisy amortyzacyjne od wartości początkowej środka trwałego), ubezpieczenie, wyposażenie, koszty eksploatacyjne, opłaty portowe, naprawy serwisowe i utrzymaniowe, w całości lub w jakiejś części, będą stanowić koszty uzyskania przychodu z działalności Spółki, w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o CIT w związku z planowanym wykorzystaniem łodzi na organizowanie
Brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego od nakładów poniesionych w ramach realizacji projektu
Nieuznanie sprzedaży stacji paliw za ZCP oraz zwolnienie z opodatkowania z możliwością rezygnacji z tego zwolnienia.