Jak rozliczyć w księgach rachunkowych kompensatę wierzytelności wyrażonych w dwóch różnych walutach
Różnice kursowe powstające w związku z przychodami i kosztami uzyskiwanymi i ponoszonymi w walutach obcych w związku z wytwarzanymi, rozwijanymi lub ulepszonymi Autorskimi Prawami do Programów powinny być uwzględniane w kalkulacji dochodów (strat) z poszczególnych praw.
W zakresie ustalenia, czy Spółka powinna rozpoznać przychody (będące dodatnimi różnicami kursowymi) lub koszty (będące ujemnymi różnicami kursowymi) w związku ze zwrotem błędnie przekazanego przez bank na jej rachunek bankowy kapitału, o których mowa odpowiednio w art. 15a ust. 2 pkt 3 lub art. 15a ust. 3 pkt 3 ustawy o CIT.
Skutki podatkowe transakcji realizowanych w ramach usługi zarządzania płynnością finansową (cash pooling).
Skutki podatkowe prowadzenia działalności w formie spółki LLC.
Pytanie dotyczy kursu przeliczeniowego dla pożyczki konsolidacyjnej. Spółka miała trzy pożyczki krótkoterminowe (w nawiasie dzień zawarcia umowy): pierwsza pożyczka 300 000 euro (z dnia 12.05.2022 r.), druga pożyczka 600 000 euro (z dnia 18.07.2022 r.), trzecia pożyczka 300 000 euro (z dnia 17.08.2023 r.). Dnia 12.05.2024 r. doszło do konsolidacji tych trzech pożyczek, które dają w sumie 1 200 000
Spłata pożyczek a różnice kursowe oraz inne przychody/koszty uzyskania przychodów.
Dotyczy ustalenia do którego źródła przychodów Spółka powinna zaliczyć przychody oraz koszty
Dotyczy różnic kursowych, o których mowa w art. 15a ust. 2 pkt 3 oraz ust. 3 pkt 3 ustawy z 15 lutego 1992 roku o podatku dochodowym od osób prawnych.
Czy uzyskane przez Spółkę środki pieniężne z tytułu zabezpieczenia stóp procentowych w związku z zawartymi umowami kredytu i pożyczki stanowią przychody podatkowe w zakresie, w jakim dotyczą zapłaconych odsetek, które Spółka kwalifikuje jako koszty niestanowiące kosztów uzyskania przychodów oraz w jakim źródle przychodów Spółka obowiązana jest rozpoznać uzyskane przychody z tego tytułu; - Czy poniesione
Czy otrzymany zwrot zapłaconego zagranicznego podatku VAT oraz powstałe różnice kursowe nie będą podlegały opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek.
Czy ujemne lub dodatnie różnice kursowe powstałe w związku ze spłatą pożyczki, czy kredytu, w części dotyczącej spłaty kapitału, stanowią koszty finansowania dłużnego podlegające limitowaniu, na podstawie art. 15c ustawy o CIT.
Sposób obliczenia hipotetycznego polskiego podatku dochodowego oraz rzeczywistej podstawy opodatkowania podatkiem od dochodów zagranicznej jednostki kontrolowanej.
Otrzymałem fakturę w obcej walucie za dostęp do systemu Microsoft Office. Faktura została wystawiona (po przeliczeniu kursu) na kwotę 109,41 zł. Pobrana została kwota z konta w wysokości 112,45 zł. W jaki sposób należy ująć różnice kursowe w KPiR oraz w księgach handlowych?
Skutki podatkowe otrzymania spłaty w walucie obcej kwoty kapitału pożyczki wraz z odsetkami, zaciągniętej w PLN i przewalutowanej na euro.
W zakresie ustalenia czy ujemne różnice kursowe, które mogą powstać w związku ze spłatą kredytu w walucie obcej, zaciągniętego przez Wnioskodawcę na zakup Udziałów w Spółce zależnej, po połączeniu ze Spółką zależną, będą podlegać zaliczeniu do kosztów uzyskania przychodów, jako pozycja zwiększająca te koszty na zasadach wynikających z art. 15a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i tym samym
Czy różnice kursowe od VAT zapłaconego/otrzymanego w obcej walucie stanowią ukryty zysk lub wydatek niezwiązany z prowadzoną działalnością w świetle przepisów o CIT estońskim?
Mam pytanie dotyczące różnic kursowych, które generują się w momencie zwrotu kaucji najemcom i kaucji gwarancyjnych kontrahentom. Różnice kursowe, które powstają na rozrachunkach traktujemy jako niepodatkowe. Natomiast jak powinniśmy traktować różnice kursowe, które w momencie zwrotu generują się na środkach własnych (na banku)? Czy te różnice również powinniśmy traktować niepodatkowo?
Dotyczy ustalenia, czy osiągane przez Wnioskodawcę przychody będące efektem wymiany walut w okolicznościach przedstawionych w opisie stanu faktycznego oraz zdarzenia przyszłego są zwolnione z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych.
Dotyczy kwalifikacji do odpowiedniego źródła przychodów podatkowych odsetek od Odroczonej Płatności oraz powstałych różnic kursowych pomiędzy wartością nominalną a dniem wpłaty Odroczonej Płatności.
Uwzględnienie przy kalkulacji nadwyżki kosztów finansowania dłużnego różnic kursowych powstałych w związku z realizacją Kontraktów FX forward zabezpieczających ryzyko walutowe wynikające z Umów.
Wydanie interpretacji indywidualnej - dotyczy działalności Wnioskodawcy w ramach decyzji o wsparciu
Skutki po stronie przychodów i kosztów uzyskania przychodów z tytułu korzystania z pożyczki hedgingowej w ramach działalności związanej z najmem powierzchni sklepowych.