Interpretacja ogólna z dnia 15 listopada 2024 r., Minister Finansów, sygn. DD9.8202.1.2024
Interpretacja ogólna dot. niektórych warunków stosowania zwolnienia określonego w art. 22 ust. 4 ustawy CIT
Interpretacja ogólna dot. niektórych warunków stosowania zwolnienia określonego w art. 22 ust. 4 ustawy CIT
Ustalenie formy opodatkowania przychodów uzyskiwanych ze spółki cywilnej oraz jednoosobowej działalności gospodarczej.
1. Czy przeniesienie udziałów Spółki Polskiej 1 do udziałowca przez Wnioskodawcę w ramach jego rozwiązania (uproszczone rozwiązanie spółki pod prawem luksemburskim bez przeprowadzania likwidacji) prowadzi do powstania przychodu podlegającego opodatkowaniu w Polsce? 2. Czy kosztem uzyskania przychodu z ww. przeniesienia udziałów Spółki Polskiej 1 będzie wartość odpowiadająca ich wartości rynkowej na
Spełnienie przez Spółkę warunku opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek.
Brak możliwości uznania nakładów poniesionych przez wspólników spółki cywilnej za inwestycję w obcym środku trwałym.
Skutki podatkowe na gruncie estońskiego CIT z tytułu planowanego podziału przez wydzielenie.
Brak możliwości uznania poniesionych nakładów przez wspólników spółki cywilnej na nieruchomość za inwestycję w obcym środku trwałym.
Brak możliwości uznania poniesionych nakładów przez wspólników spółki cywilnej za inwestycję w obcym środku trwałym.
Dotyczy ustalenia czy: - podział przez wydzielenie będzie neutralny dla Wnioskodawcy na gruncie podatku dochodowego od osób prawnych; - Farma fotowoltaiczna stanowić będzie zorganizowaną część przedsiębiorstwa i czy w wyniku podziału przez jej wydzielenie Wnioskodawca zachowa prawo do opodatkowania Spółki ryczałtem od dochodów spółek na gruncie przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych
Prawo do odliczenia VAT wynikającego z faktur dokumentujących wydatki poniesione do dnia złożenia zgłoszenia rejestracyjnego VAT-R.
Skoro Strony transakcji (Państwo oraz Sprzedawca) nie złożyły skutecznie w akcie notarialnym, do zawarcia którego doszło w związku z dostawą lokalu, zgodnego oświadczenia, że wybierają opodatkowanie podatkiem VAT dostawy lokalu, a zatem nie zrezygnowały skutecznie ze zwolnienia, to w analizowanej sprawie znajduje zastosowanie przepis art. 88 ust. 3a pkt 2 ustawy.
Spełnienie warunku zatrudnienia, o którym mowa w art. 28j ust. 1 pkt 3 ustawy o CIT i zachowania prawa do opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek.
Nieuznanie przeniesienia zakładu pracy za transakcję zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 ust. 1 pkt 27e ustawy, uznania wynagrodzenia za korzyści z tytułu przeniesienia pracowników, tzw. exit fee za czynność opodatkowaną na gruncie ustawy oraz prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego zgodnie z art. 86 ust. 1, wynikającego z wystawionej przez Kontrahenta faktury dokumentującej
Dotyczy ustalenia, czy wartość Długu, który nie zostanie spłacony na dzień zakończenia likwidacji i wykreślenia Spółki z rejestru przedsiębiorców, będzie stanowić dla Wnioskodawcy przychód podatkowy podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych.
Sposób ustalenia limitu przychodów uprawniających do opodatkowania zryczałtowanym podatkiem dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.
Uznanie wartości Rekompensaty za element podstawy opodatkowania podatkiem VAT, w rozumieniu art. 29a ust. 1 ustawy.
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym, wniesienie aportu w postaci nieruchomości do spółki jawnej nie spowoduje po jego stronie powstania przychodu w podatku dochodowym od osób prawnych w związku z art. 12 ust. 4 pkt 3c ustawy o CIT.
Zachowanie prawa do ryczałtu od dochodów spółek przez Spółkę dzieloną w związku z dokonaniem podziału przez wydzielenie z niej zorganizowanej części przedsiębiorstwa do nowo utworzonej Spółki przejmującej, również opodatkowanej ryczałtem od dochodów spółek.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawidłowości dostarczania konsumentom paragonów w formie elektronicznej wraz z obrazem tego paragonu.
Czy usługa wynajmu wskazanej nieruchomości na rzecz nowo założonej spółki opodatkowanej ryczałtem od dochodów spółek będzie stanowiła dla tej spółki ukryty zysk w rozumieniu art. 28m ust. 3 pkt 3 ustawy o CIT, a w konsekwencji czy będzie podlegała opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek po stronie spółki na podstawie art. 28m ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT
Dotyczy ustalenia, czy wartość niespłaconego zobowiązania z tytułu umowy pożyczki oraz odsetek od niej, będą stanowiły przychód z nieodpłatnych świadczeń u Wnioskodawcy w związku z zakończeniem likwidacji i wykreśleniem jego Spółki z Krajowego Rejestru Sądowego.
Skutki podatkowe uczestnictwa w programie motywacyjnym.
Skutki podatkowe prowadzenia działalności w formie spółki LLC.
Możliwość obniżenia podstawy opodatkowania wynikającej z tytułu umorzenia pożyczki o nie doliczone w poprzednich latach koszty kwalifikowane działalności badawczo-rozwojowej.