Interpretacja indywidualna z dnia 5 września 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4012.231.2024.3.AM
Opodatkowanie kwot otrzymanych w wyniku zawarcia ugody.
Opodatkowanie kwot otrzymanych w wyniku zawarcia ugody.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów noty obciążeniowej w związku z usunięciem wad wykonanych przez wykonawcę zastępczego.
Uznanie rozliczeń pomiędzy Instytutem a Partnerem za czynności pozostające poza zakresem opodatkowania podatkiem od towarów i usług. Sposób udokumentowania ww. rozliczeń.
Brak obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego w oparciu o art. 89b ustawy, a tym samym uprawnienie do zwiększenia kwoty podatku naliczonego o skorygowaną wcześniej kwotę podatku naliczonego.
Kosztów uzyskania przychodów – kary umowne.
Czy środki otrzymane od ubezpieczyciela refundujące wcześniejsze wydatki związane z wypłatą odszkodowania na rzecz kontrahenta stanowią przychód podatkowy na gruncie przepisów ustawy o PIT?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w części dotyczącej przychodów oraz sposobu ich księgowania oraz w części dotyczącej kosztów uzyskania przychodów i sposobu ich księgowania.
Sposób dokumentowania przekazania środków pieniężnych tytułem pokrycia kosztów nagród w ramach akcji promocyjnej.
Czy w związku z otrzymaniem bonusu (rabatu pośredniego) od dostawców mediów, Wnioskodawca ma obowiązek skorygować koszty uzyskania przychodów poprzez zmniejszenie kosztów uzyskania przychodów poniesionych w okresie rozliczeniowym, w którym została otrzymana nota księgowa uznaniowa lub wystawiona nota księgowa obciążeniowa?
Brak opodatkowania podatkiem od towarów i usług otrzymanej należności z tytułu kary umownej za niezwrócone palety.
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów not obciążeniowych wystawionych z tytułu uszkodzeń towaru powstałych w transporcie
W zakresie ustalenia, czy Spółka powinna: - przeprowadzić korektę kosztów uzyskania przychodów w okresie rozliczeniowym w którym otrzymała Noty, w odniesieniu do towarów które zostały sprzedane do dnia otrzymania Not (Pytanie 1) jest prawidłowe, - wykazać wydatki poniesione na nabycie towarów magazynowanych, które na moment składania niniejszego wniosku nie zostały jeszcze sprzedane, jako koszty uzyskania
dokumentowanie notą obciążeniową przeniesienia kosztów mediów, ochrony i monitoringu na podmioty korzystające z części wspólnych budynku w sytuacji braku pisemnych porozumień pomiędzy Powiatem, a tymi podmiotami, prawa do odliczenia podatku VAT z faktur wystawionych przez dostawców mediów, w tej części, w jakiej koszty te Powiat zrefakturuje na podmioty korzystające z części wspólnych budynku, przez
Naliczane przez portal sprzedażowy dodatkowe opłaty (chargebacks) obniżające należny przychód za sprzedane towary, nie mogą stanowić kosztów uzyskania przychodów, a co za tym idzie nie pomniejszają uzyskanego przez Spółkę przychodu ze sprzedaży towarów podlegającego opodatkowaniu.
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na pokrycie noty obciążeniowej z tytułu rozliczenia kosztów reklamacji
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z zapłatą za zniszczony towar
zastosowanie art. 5 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych do rozliczeń opisanego we wniosku konsorcjum, jako wspólnego przedsięwzięcia oraz sposób rozliczenia w rachunku podatkowym przychodów i kosztów uzyskania przychodów Spółki, będącej liderem konsorcjum
Sposób dokumentowania zwrotu kosztów zakupu biletów lotniczych, zakupu usługi hotelowej, kosztów parkingu samochodu, kosztów przejazdu pracownika prywatnym samochodem oraz kosztów diety pracownika.
Czy poniesiony wydatek, tj. zapłata za notę obciążeniową (odszkodowanie za niedobory inwentaryzacyjne) stanowi koszt podatkowy firmy Wnioskodawcy?
Opodatkowanie i dokumentowanie zwrotu poniesionych przez Wnioskodawcę w imieniu i na rzecz klientów kosztów opłat pocztowych.
w zakresie ustalenia, czy Spółka jest zobowiązana do rozpoznania przychodu na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych z tytułu wystawionej noty obciążeniowej w dacie otrzymania zapłaty oraz czy Spółka była/jest uprawniona do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych zapłaconą karę umowną.