Interpretacja indywidualna z dnia 18 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.624.2024.2.IM
Powstanie obowiązku podatkowego z tytułu sprzedaży gadów (węży i jaszczurek) z własnej hodowli.
Powstanie obowiązku podatkowego z tytułu sprzedaży gadów (węży i jaszczurek) z własnej hodowli.
Prawo do częściowego odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu.
Prawo do odliczenia podatku VAT od nakładów poniesionych na utworzenie i wyposażenie klubu dziecięcego (art. 43 ust. 1 pkt 24 lit.b)
Brak prawa do odliczenia podatku VAT z faktur dokumentujących zakup sprzętu oraz świadczone w ramach projektu usługi.
Prawo do częściowego odliczenia podatku naliczonego od ponoszonych Wydatków bieżących przy zastosowaniu preproporcji, o której mowa w art. 86 ust. 2a ustawy o VAT w związku z § 3 ust. 2 rozporządzenia oraz proporcji sprzedaży, o której mowa w art. 90 ust. 3 ustawy o VAT.
Częściowe prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Brak prawa do odliczenia w całości lub w części podatku naliczonego przy zakupach towarów i usług w trakcie realizacji Projektu.
Brak możliwości odzyskania podatku VAT w związku z realizacją projektu.
Prawo do częściowego odliczenia podatku VAT w związku z realizacją inwestycji.
Prawo do odliczenia podatku VAT od czynności związanych z realizacją projektu.
Prawo do zastosowania stawki podatku „ZW” przy sprzedaży używanych samochodów służbowych marki 1 oraz 2; Prawo do zastosowania stawki podatku „ZW” przy sprzedaży używanego samochodu służbowego marki 3.
Na gruncie prawa podatkowego „ulepszenie” jest pojęciem, które dotyczy wyłącznie składników majątku będących środkami trwałymi. Pod pojęciem tym należy rozumieć takie czynności, jak przebudowa, rozbudowa, rekonstrukcja, adaptacja lub modernizacja środka trwałego, które podnoszą jego wartość techniczną, użytkową, jak i przystosowanie składnika majątkowego do wykorzystania go w innym celu, niż pierwotne
Prawo do częściowego odliczenia podatku naliczonego od wydatków poniesionych na realizację inwestycji.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu - modernizacja istniejącej sieci, zaprojektowanie zewnętrznej instalacji ciepłej wody - szpital.
Brak prawa do całkowitego lub częściowego obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Czy dochody Fundacji lokowane przez nabycie Certyfikatów, a następnie po ich wykupie przeznaczone na działalność statutową, będą podlegały zwolnieniu z opodatkowania podatkiem dochodowym na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 6c w zw. z art. 17 ust. 1e ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z realizacją inwestycji w oparciu o proporcję wyliczoną zgodnie z art. 90 ustawy.
Zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 ustawy usług medycyny naturalnej.
Brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją zadania.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu pn. „(…)”.
Brak prawa do odliczenia (rolnik ryczałtowy).
Prawo do częściowego odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Zastosowanie zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 2 ustawy dla sprzedaży samochodów wykupionych z leasingu operacyjnego.
1. Czy Koszty Transakcyjne i Koszty Finansowania związane z Transakcjami powinny być alokowane przez Spółkę w całości do źródeł przychodów innych niż przychody z zysków kapitałowych? 2. W przypadku odpowiedzi negatywnej na pytanie nr 1, czy Koszty Transakcyjne i Koszty Finansowania związane z Transakcjami powinny być w części alokowane przez Spółkę do źródła przychodów z zysków kapitałowych w oparciu