Czy członkowi OSP, który pracuje w przedszkolu, przysługuje wynagrodzenie za nieobecność z powodu akcji ratowniczej
Stosowanie zwolnienia podatkowego dotyczącego ekwiwalentu pieniężnego w zamian za rezygnację z lokalu wypłacanego na podstawie przepisów o Służbie Ochrony Państwa.
Pomocy finansowej na uzyskanie lokalu mieszkalnego przyznanej funkcjonariuszowi SOP na podstawie art. 180 ust. 1 oraz art. 5 pkt 2 ustawy o Służbie Ochrony Państwa nie można uznać za ekwiwalent pieniężny w zamian za rezygnację z lokalu, wypłacany na podstawie przepisów o Służbie Ochrony Państwa, w rozumieniu art. 21 ust. 1 pkt 49a ustawy o PIT.
Skutki podatkowe wypłaty ekwiwalentu pieniężnego za używanie przez pracowników własnego telefonu komórkowego oraz akcesoriów i związane z tym obowiązki płatnika.
Skutki podatkowe wypłaty ekwiwalentu pieniężnego za używanie przez pracowników własnego sprzętu komputerowego oraz akcesoriów i związane z tym obowiązki płatnika.
Zwolnienie od podatku dochodowego pomocy finansowej na uzyskanie lokalu mieszkalnego przyznawanej funkcjonariuszowi Służby Ochrony Państwa.
W związku z używaniem prywatnego sprzętu w pracy zdalnej pracownikowi przysługuje ekwiwalent pieniężny. Ekwiwalent ten nie stanowi przychodu – a zatem nie podlega opodatkowaniu.
Moje wynagrodzenie na umowie o pracę wynosi 3711,75 zł brutto. Do tego co miesiąc doliczane jest 430 zł brutto (karta lunchowa). Moja umowa obejmuje 7/8 etatu, a okres wypowiedzenia umowy upłynął 31.05.2024 r. W maju miałam zasiłek opiekuńczy przez 2 dni, który ma mi wypłacić ZUS. Firma powinna mi wypłacić ekwiwalent za urlop za 60 godzin. Czy do obliczenia podstawy ekwiwalentu za urlop pracodawca
Powstanie przychodu podatkowego oraz związane z tym obowiązki płatnika z tytułu wypłaty ekwiwalentu pieniężnego w zamian za rezygnację z objęcia udziałów w spółce z o.o.
Zatem opisanej pomocy finansowej na uzyskanie lokalu mieszkalnego nie można uznać za ekwiwalent pieniężny w zamian za rezygnację z lokalu, wypłaconej na podstawie przepisów o Służbie Ochrony Państwa. Przyznane Panu ww. świadczenie, o którym mowa we wniosku, nie podlega zwolnieniu z podatku dochodowego od osób fizycznych.
Skutki podatkowe uzyskania pomocy finansowej na uzyskanie lokalu mieszkalnego przyznanej funkcjonariuszowi Służby Ochrony Państwa.
Czy ponownie wybrany burmistrz może wykorzystać urlop wypoczynkowy w kolejnej kadencji?
Zwolnienie przedmiotowe - art. 21 ust. 1 pkt 49a - pomocy na uzyskanie lokalu mieszkalnego funkcjonariuszowi Służby Ochrony Państwa.
Zatrudniono pracownika na okres od 1 stycznia 2024 r. do 31 marca 2024 r. Pracownik wykorzystał 2 dni urlopu. Za ile dni urlopu należy mu wypłacić ekwiwalent? Wymiar urlopu tego pracownika wynosi 26 dni.
Skutki podatkowe dla pracodawcy wypłaty pracownikom ekwiwalentu z tytułu zawartych umów o wykorzystywanie samochodu prywatnego na dojazdy do pracy oraz do celów służbowych.
Zwolnienie z art. 21 ust. 1 pkt 49a ustawy o PIT - pomoc finansowa dla funkcjonariuszy SOP.
Zwolnienie z art. 21 ust. 1 pkt 49a ustawy o PIT - pomoc finansowa dla funkcjonariuszy SOP.
W firmie został wprowadzony regulamin konkursu urlopowego, na podstawie którego zostają przyznane 3 dodatkowe dni urlopu, jeśli pracownikowi zostaną max 2 dni urlopu wypoczynkowego do określonego terminu. Czy pracodawca może zastosować poniższe zasady: 1. Jeśli dodatkowy urlop nie zostanie wykorzystany, pracownikowi nie przysługuje ekwiwalent za niewykorzystany dodatkowy urlop (w regulaminie konkursowym
Brak zwolnienia od podatku dochodowego od osób fizycznych pomocy finansowej na uzyskanie lokalu mieszkalnego przyznanej funkcjonariuszowi Służby Ochrony Państwa.
Pracownik jest zatrudniony w powiatowym urzędzie pracy - jednostce organizacyjnej starostwa powiatowego na stanowisku kierownika na czas nieokreślony. Pracownik w drodze konkursu objąłby stanowisko dyrektora powiatowego urzędu pracy zatrudnionego przez starostwo, jednak płatnikiem składek nadal pozostałby powiatowy urząd pracy. Rozwiązanie stosunku pracy ze stanowiska kierownika nastąpiłoby na jego
Wypłata ekwiwalentu pieniężnego za używanie przez pracowników własnego sprzętu komputerowego oraz akcesoriów- obowiązki płatnika.
Pracownicy ośrodka pomocy społecznej otrzymują ekwiwalent za pranie odzieży roboczej. Jego wysokość i częstotliwość wypłaty jest uzależniona od rodzaju przyznawanej odzieży. Czy wypłacane pracownikom kwoty należy doliczyć do przychodu i opodatkować podatkiem dochodowym od osób fizycznych?