Wiążąca Informacja Stawkowa z dnia 14 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, 0112-KDSL2-1.440.453.2024.2.SG
WIS ŚWIADCZENIE KOMPLEKSOWE - wstęp na zlot (...)
WIS ŚWIADCZENIE KOMPLEKSOWE - wstęp na zlot (...)
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego wykazanego na fakturach, fakturach korygujących i innych dokumentach z nimi zrównanych przechowywanych wyłącznie w formie elektronicznej.
Interpretacja indywidualna w zakresie ustalenia, czy przy wyliczaniu marży przy sprzedaży używanych części samochodowych (w rozumieniu art. 120 ust. 1 pkt 4 ustawy o VAT) pochodzących z demontażu, do ustalenia wysokości podatku od towarów i usług, należy przyjąć oparcie wyliczenia kwot nabycia poszczególnych części w oparciu o szacunkową wartość rynkową.
Obowiązek zapłaty akcyzy od nabycia wewnątrzwspólnotowego samochodu osobowego oraz do złożenia deklaracji AKC-US.
Wnioskodawcy przysługuje prawo do odliczenia 100% kwoty podatku naliczonego od wydatków związanych z pojazdami przeznaczonych na wynajem bez obowiązku prowadzenia ewidencji przebiegu pojazdów.
Rozpoznanie obowiązku podatkowego w VAT w odniesieniu do usługi związanej z Wynagrodzeniem za Okres Bezumowny.
Sprzedaż samochodu osobowego wykupionego z leasingu operacyjnego.
Skutki podatkowe sprzedaży samochodu wykorzystywanego w działalności gospodarczej opodatkowanej zryczałtowanym podatkiem dochodowym w formie karty podatkowej.
W zakresie ustalenia: 1. czy świadczenia (…) Wspólnika świadczone na rzecz Spółki, będą stanowiły dla Spółki ukryty zysk w rozumieniu art. 28m ust. 3 pkt 3 ustawy o CIT, a w konsekwencji będą podlegały opodatkowaniu Ryczałtem od dochodów spółek po stronie Spółki na podstawie art. 28m ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT, 2. czy usługi informatyczne świadczone na rzecz Spółki przez syna Wspólnika będą stanowiły
Brak opodatkowania podatkiem VAT wycofania samochodu osobowego z działalności gospodarczej na cele prywatne.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia samochodu wykupionego z leasingu operacyjnego - problematyka kosztów uzyskania przychodów.
Możliwość dokonywania odliczeń w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatków na używanie samochodu osobowego dla potrzeb związanych z niepełnosprawnością i złożenia korekty zeznania za wcześniejszy rok.
Niepodleganie opodatkowaniu darowizny samochodu osobowego wcześniej wykorzystywanego w działalności gospodarczej.
Obowiązek złożenia deklaracji VAT-26 oraz jej aktualizacji.
Skutki podatkowe wykupienie pojazdu po zakończeniu umowy leasingu operacyjnego z przeznaczeniem na cele osobiste, jak i ewentualnie późniejszej jego sprzedaży (po okresie co najmniej sześciu miesięcy licząc od zakończenia miesiąca, w którym nastąpi moment wykupu).
Czy prawidłowym jest określenie proporcji w stosunku do sumy rat kapitałowych opłaty wstępnej i comiesięcznych rat leasingowych określonych w stanie faktycznym, bez wartości wykupu samochodu?
Czynność przekazania samochodu wykupionego z leasingu na cele osobiste wspólników, a następnie przekazanie tego samochodu wspólnikowi na jego cele osobiste (po dokonaniu darowizny swojej części udziału przez dwóch wspólników trzeciemu wspólnikowi) nie będzie stanowiła czynności podlegającej opodatkowaniu podatkiem VAT.
Dotyczy - możliwość i warunki zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z nabyciem, użytkowaniem i leasingowaniem samochodu osobowego
Brak prawa do odliczenia od dochodu uzyskanego w 2023 r. - w ramach ulgi rehabilitacyjnej - wydatków na cele rehabilitacyjne obejmujących wydatki na leki oraz na używanie samochodu osobowego (III grupa inwalidzka)
Obowiązek rozliczenia podatku VAT na podstawie art. 103 ust. 3 i 4 ustawy w związku z wewnątrzwspólnotowym nabyciem samochodu oraz określenie podstawy opodatkowania.
Zastosowanie do przychodu ze zbycia samochodu osobowego stawki 3% zryczałtowanego podatku dochodowego.
Brak obowiązku rozliczenia w Polsce podatku VAT z tytułu nabycia używanego samochodu na terytorium Niemiec.
Prawa do pełnego odliczenia - samochód w działalności.