Interpretacja indywidualna z dnia 31 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1.4011.516.2024.2.MST
Zakres obowiązku podatkowego w rozumieniu art. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Zakres obowiązku podatkowego w rozumieniu art. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Obowiązki płatnika w sytuacji wypłaty wynagrodzeń na rzecz niemieckiego rezydenta podatkowego.
Opodatkowanie dochodu uzyskiwanego z pracy wykonywanej w Niemczech oraz emerytury otrzymywanej z Polski przez osobę mającą miejsce zamieszkania w Niemczech.
Zasady obejmowania ubezpieczeniami społecznymi w Polsce określa ustawa o systemie ubezpieczeń społecznych. Natomiast pierwszeństwo przed jej stosowaniem mają unijne przepisy o koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego, które obowiązek tych ubezpieczeń zasadniczo wiążą z krajem wykonywania pracy przez pracowników czy inne osoby ubezpieczone. Dotyczy to również obowiązków podatkowych pracodawcy
Spółka w chwili wykupu i umorzenia certyfikatów inwestycyjnych przez Fundusz nie będzie posiadać w Polsce zakładu w rozumieniu updop i UPO, stwierdzić należy, że analizowane dochody Spółki nie podlegają w Polsce opodatkowaniu podatkiem dochodowym, albowiem zapisy UPO pozwalają na opodatkowanie tego rodzaju dochodów wyłącznie w państwie rezydencji podatkowej podatnika, tj. w Luksemburgu.
Opodatkowanie emerytury otrzymywanej z Polski przez rezydenta podatkowego Hiszpanii.
Określenie obowiązku podatkowego w Polsce - zmiana rezydencji w ciągu roku.
Obowiązki płatnika związane z zatrudnieniem pracownika mającego miejsce zamieszkania dla celów podatkowych w Wietnamie oraz pracownika mającego miejsce zamieszkania dla celów podatkowych w Polsce.
Ustalenie obowiązku podatkowego w Polsce.
Obowiązek podatkowy dotyczący rozliczenia w Polsce dochodów uzyskiwanych z zasiłku dla bezrobotnych z Irlandii oraz możliwość skorzystania z ulgi na powrót.
Opodatkowanie wynagrodzenia z Chorwacji.
Opodatkowanie zasiłku macierzyńskiego, renty socjalnej i rodzinnej wypłacanych z Polski po przeprowadzce do Szwajcarii.
Polski przedsiębiorca może czasowo delegować swoich pracowników do wykonania określonych zadań w innych krajach UE, najczęściej w ramach kooperacji z partnerami zagranicznymi. Skierowanie do świadczenia pracy w innym kraju niż Polska nie może pozbawić takiego pracownika przywilejów przysługujących obywatelom-pracownikom państwa unijnego. Ochrona polskich pracowników przed dyskryminacją w tym zakresie
Ustalenie rezydencji podatkowej i opodatkowanie dochodów uzyskanych z pracy wykonywanej na terytorium Polski na rzecz ukraińskiego pracodawcy.
Skutki podatkowe umieszczenia na rachunku bankowym w Polsce środków pieniężnych uzyskanych z tytułu sprzedaży mieszkania położonego na terytorium Ukrainy okupowanym przez Rosję.
Ustalenie rezydencji podatkowej i opodatkowania dochodów uzyskanych z pracy wykonywanej na terytorium Polski na rzecz ukraińskiego pracodawcy.
Ustalenie rezydencji podatkowej oraz opodatkowanie dochodów uzyskiwanych w związku z pracą najemną wykonywaną w Holandii.
Ustalenia rezydencji podatkowej i opodatkowanie dochodów uzyskanych z pracy wykonywanej na terytorium Polski na rzecz ukraińskiego pracodawcy.
Obowiązki płatnika w związku z podpisywaniem umów zlecenia z obywatelami Ukrainy.
Określenie obowiązku podatkowego w Polsce z tytułu pracy w Norwegii.
Ustalenie rezydencji podatkowej oraz opodatkowanie dochodów uzyskiwanych z pracy wykonywanej dla polskiego pracodawcy w Polsce i w Norwegii.
Ustalenie rezydencji podatkowej w Polsce.
Możliwość składania rozliczenia podatkowego (PIT) wyłącznie na terytorium Wielkiej Brytanii, przez obywatela polskiego, który w Wielkiej Brytanii posiada status osoby osiedlonej oraz centrum interesów osobistych i gospodarczych.