Interpretacja indywidualna z dnia 17 września 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-1.4012.683.2019.8.S.RR
Brak opodatkowania czynności wykonywanych w związku z realizacją umów/porozumień na testowanych towarach.
Brak opodatkowania czynności wykonywanych w związku z realizacją umów/porozumień na testowanych towarach.
Nieodpłatne przekazanie Zawodnikowi wyposażenia i odzieży, zapewnienie Zawodnikowi możliwości skorzystania na Zawodach z określonego sprzętu, nieodpłatne udostępnienie Zawodnikowi towarów dla potrzeb treningów oraz świadczenia na rzecz Zawodników w związku z udziałem w Zawodach i obozach treningowych nie podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Czy przychody otrzymane z tytułu nadwykonań świadczeń o charakterze zdrowotnym po zakończeniu danego roku podatkowego ale odnoszące się do świadczeń tegoż roku podatkowego należy uwzględnić w podstawie opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych, dalej jako „podatek CIT” roku podatkowego, w którym te świadczenia faktycznie wykonano (zgodnie z zasadą memoriałową) czy też ze względu na zawarcie
Czy wskutek pełnienia przez członka zarządu Spółki swoich funkcji bez wynagrodzenia, będącego jednocześnie pracownikiem Udziałowca, po stronie Wnioskodawcy powstanie przychód z tytułu nieodpłatnego świadczenia podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?
To, czy polski podatnik, nabywając usługę od zagranicznego podmiotu, musi rozliczyć import usług, zależy przede wszystkim od rodzaju zakupionych usług. Nie można automatycznie przyjmować, że zakup od zagranicznego podmiotu zawsze zobowiązuje polskiego podatnika do rozliczenia importu usług. Konsekwencje zakupu usług za granicą omawiamy na przykładach.
Co do zasady świadczenie usług na terytorium kraju podlega opodatkowaniu, jeżeli jest odpłatne. Ustawodawca wprowadził jednak pewne wyjątki, tj. objął opodatkowaniem VAT takie sytuacje, gdy nie pobrano wprawdzie należności, ale miało miejsce pewne świadczenie na cele prywatne, konsumpcyjne, niezwiązane z działalnością gospodarczą. Kwestie świadczeń nieodpłatnych nastręczają wiele praktycznych trudności
Brak opodatkowania czynności wykonywanych przez Spółkę w ramach uczestnictwa w systemie cash pooling.
Uznanie fundacji rodzinnej za podatnika podatku od towarów i usług w zakresie wykonywania Usług i Świadczeń oraz prawo do odliczenia podatku z tytułu nabycia Aktywów (nieruchomości) wykorzystywanych na potrzeby Usług i Świadczeń.
Czy jako Uczestnik Systemu niebędący Koordynatorem z tytułu uczestnictwa w systemie cash poolingu, będą Państwo wykonywać czynności podlegające opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług w rozumieniu art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy o VAT.
Nieposiadanie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Polski oraz miejsce opodatkowania nabywanych usług.
Brak obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej nieodpłatnie świadczonych usług medycznych oraz brak obowiązku prowadzenia wewnętrznej ewidencji nieodpłatnie świadczonych usług medycznych.
Opodatkowanie czynności użyczenia przez Spółkę na rzecz Gminy nieruchomości i ruchomości oraz ustalenie podstawy opodatkowania dla ww. czynności.
Ustalenie, czy nieodpłatne udostępnienie przez Gminę na rzecz Spółki oczyszczalni ścieków przebudowanej w ramach Zadania będzie podlegać opodatkowaniu oraz prawa do odliczenia podatku w związku z realizacją Projektu.
Zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19a ustawy nabywanych przez Wnioskodawcę usług masażu od fizjoterapeuty na rzecz pracowników.
Stwierdzenie, czy otrzymane dofinansowanie stanowić będzie podstawę opodatkowania oraz w zakresie podlegania opodatkowaniu czynności wykonywanych w związku z realizacją projektu.
Brak opodatkowania podatkiem VAT nieodpłatnego przekazania (na podstawie umowy użyczenia) przez Skarb Państwa nieruchomości.
1. Czy wskutek pełnienia przez członka zarządu spółki, będącego jednocześnie jej udziałowcem, swojej funkcji bez wynagrodzenia, po stronie spółki - Wnioskodawcy powstanie przychód z tytułu nieodpłatnego świadczenia w rozumieniu art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego1992r. o podatku dochodowym od osób prawnych (tj. Dz.U. z 2021 r., poz. 1800 ze zm.)? 2. Czy wskutek prowadzenia ksiąg rachunkowych
Podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT świadczenia usług kolejowego transportu pasażerskiego na rzecz obywateli Ukrainy bez pobierania od nich opłat w związku z konfliktem zbrojnym mającym miejsce na terytorium Ukrainy.
Czy pełnienie przez członka zarządu Spółki tej funkcji bez wynagrodzenia otrzymywanego od Spółki, przy uwzględnieniu, iż członek zarządu jest jednocześnie zatrudniony przez jedynego wspólnika Spółki, a jego zaangażowanie w bieżące zarządzanie Spółką jest nieznaczne, powoduje po stronie Spółki powstanie przychodu z tytułu uzyskania nieodpłatnego świadczenia w rozumieniu art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy z
Skutki podatkowe wypłacanych przez Zbywcę Płatności Gwarancyjnych lub zwrotu części płatności Gwarancyjnych z tytułu rozliczenia Rocznych Opłat Eksploatacyjnych przez Nabywcę.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT nieodpłatnego użyczenia pomieszczeń na rzecz podmiotów trzecich.
Dotyczy skutków podatkowych zawarcia nieodpłatnej umowy.
Uznanie nieodpłatnego użyczenia Świetlic na rzecz zainteresowanych podmiotów jako czynności niepodlegającej opodatkowaniu podatkiem VAT, uznanie pobieranych przez Państwa opłat za koszty eksploatacyjne związane ze zużyciem mediów na Świetlicach za podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT, brak prawa do dokonywania korekty, o której mowa w art. 91 ustawy, w odniesieniu do wydatków związanych z realizacją
brak opodatkowania podatkiem VAT umowy dożywotniego użytkowania i pobierania pożytków