Interpretacja indywidualna z dnia 3 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-3.4014.347.2024.3.JKU
Skutki podatkowe zawarcia umowy przenoszącej prawa z umowy pożyczki.
Skutki podatkowe zawarcia umowy przenoszącej prawa z umowy pożyczki.
Środki pieniężne będące przedmiotem Umowy Pożyczki w chwili jej zawarcia znajdowały się poza terytorium Polski oraz Umowa Pożyczki została zawarta poza terytorium Polski (zgodnie z art. 70 § 2 Kodeksu cywilnego).
Brak obowiązku rozliczania w Czechach podatku VAT i rejestracji jako podatnik w Czechach w związku z wykonaniem prac polegających na montażu instalacji .
Brak opodatkowania przeniesienia w ramach transferu Aktywów, własności Polskich zapasów zlokalizowanych na terytorium kraju, dokonywanego w ramach transakcji zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa.
Uznanie wywiezienia sprzętu IT na terytorium innego kraju UE w celu świadczenia usług i późniejszego jego zniszczenia za wewnątrzwspólnotową dostawę towarów.
Opodatkowanie gazu przemieszczanego tranzytem przez kraj trzeci.
Brak obowiązku wliczania do limitu zwolnienia podmiotowego sprzedaży z tytułu świadczenia usług na rzecz podmiotów posiadających swoją siedzibę za granicą oraz skutki podatkowe wynajmu mieszkań.
Możliwość zastosowania ulgi abolicyjnej bez ograniczenia kwotowego dla wynagrodzenia otrzymywanego z Holandii za serwisowanie turbin wiatrowych na morzu.
W sytuacji gdy towar zostanie sprzedany na statku (na morzu), to transakcja taka nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług na terytorium kraju.
Skutki podatkowe sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa jeżeli w momencie zawarcia umowy część zapasów znajduje się na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
Opodatkowanie usług doradczych na rzecz osób fizycznych (obcokrajowców) na terytorium Polski, a w związku z tym obowiązek ewidencjonowania ich sprzedaży na kasie rejestrującej.
Środki pieniężne będące przedmiotem Umowy Pożyczki w chwili jej zawarcia będą się znajdowały poza terytorium Polski oraz Umowa Pożyczki zostanie zawarta poza terytorium Polski (tj. w Wielkiej Brytanii, zgodnie z art. 70 § 2 Kodeksu cywilnego).
Dotyczy możliwości zastosowania stawki VAT w wysokości 0% w związku z eksportem towarów na terytorium RP, UE i krajów trzecich.
Skutki podatkowe zawarcia umowy pożyczki w trybie negocjacji z Pożyczkodawcą 1, który jako ostatni podpisał umowę pożyczki w Holandii.
Brak obowiązku opodatkowania dostawy energii elektrycznej wytworzonej, dostarczonej i zużytej na obszarze wyłącznej strefy ekonomicznej.
Uznanie, że czynność udostępnienia narzędzia informatycznego do wymiany walut za wynagrodzeniem należy kwalifikować jako odpłatne świadczenie usług podlegające opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Czy umowa pożyczki zawarta na terytorium Wielkiej Brytanii korzysta z wyłączenia, o którym mowa w art. 2 pkt 4?
Brak opodatkowania na terytorium Polski dostawy narzędzi na rzecz węgierskiego Kontrahenta.
Brak stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium kraju i określenie miejsca świadczenia usług
Uznanie, czy wykonanie usługi stanowi świadczenie związane z nieruchomością położoną na terytorium RP i czy jest objęte obowiązkiem podatkowym na terytorium kraju
Uznanie polskiej wyłącznej strefy ekonomicznej za terytorium kraju oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabyciem towarów i usług, dla których miejscem świadczenia i miejsce dostawy jest polska wyłączna strefa ekonomiczna
Uznanie polskiej wyłącznej strefy ekonomicznej za terytorium kraju oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabyciem towarów i usług, dla których miejscem świadczenia i miejsce dostawy jest polska wyłączna strefa ekonomiczna
Wydatkowanie przychodu, uzyskanego ze sprzedaży nieruchomości na zakup lokalu mieszkalnego znajdującego się w Meksyku, nie będzie uprawniać do zwolnienia, określonego w art. 21 ust. 1 pkt 131 w zw. z art. 21 ust. 25 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ponieważ nie spełnia przesłanki położenia w państwie członkowskim Unii Europejskiej lub w innym państwie należącym do Europejskiego
Możliwość korzystania ze zwolnienia na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług.