Interpretacja indywidualna z dnia 20 września 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT3.4011.603.2024.2.KP
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości, na której wybudowano dom mieszkalny.
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości, na której wybudowano dom mieszkalny.
Możliwość zastosowania zwolnienia przedmiotowego w związku ze sprzedażą nieruchomości.
Skutki podatkowe otrzymania spłaty z tytułu wykonania zawartej umowy o podział majątku małżonków.
Skutki podatkowe sprzedaży działek.
Skutki podatkowe zbycia nieruchomości.
Skutki podatkowe sprzedaży udziału w nieruchomości.
Możliwość skorzystania z rozliczenia w sposób przewidziany dla osoby samotnie wychowującej dzieci za 2023 rok, przy pozostawaniu w związku małżeńskim, w trakcie procesu rozwodowego, bez separacji, z zakazem zbliżania.
Skutki odpłatnego zbycia nieruchomości.
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości.
Sprzedaż udziału 1/2 w nieruchomości będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem VAT, a sprzedaż udziału 1/2 w ruchomościach wykorzystywanych w działalności gospodarczej byłego męża nie będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem VAT.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu z działalności gospodarczej kwoty wyrównania udziału byłej małżonki w nieruchomości wspólnej wykorzystywanej do prowadzenia działalności gospodarczej.
Możliwość preferencyjnego rozliczenia się jako osoba samotnie wychowująca dzieci/dziecko.
Ustalenie kosztów uzyskania przychodów z tytułu zbycia nieruchomości.
W zakresie skutków podatkowych podziału majątku między byłymi małżonkami.
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości.
Skutki podatkowe zbycia nieruchomości uzyskanej w wyniku podziału majątku po rozwodzie.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości po podziale majątku wspólnego małżonków.
Zwolnienie od podatku dochodu ze sprzedaży nieruchomości w związku z wydatkowaniem na własne cele mieszkaniowe przychodu z odpłatnego zbycia garażu na spłatę byłej żony z tytułu podziału majątku wspólnego dokonaną w zamian za udział w domu mieszkalnym.
Możliwość zastosowania zwolnienia przedmiotowego dla świadczenia pieniężnego dla byłego współmałżonka otrzymywanego na podstawie amerykańskich przepisów federalnych.
Ustalenie czy przeznaczenie środków uzyskanych ze sprzedaży działki na spłatę byłego małżonka oraz spłatę kredytu na spłatę byłego małżonka w związku z podziałem majątku wspólnego i przyznaniem na wyłączną własność lokalu mieszkalnego będzie wydatkiem na własne cele mieszkaniowe, a tym samym czy będzie uprawniać do skorzystania ze zwolnienia na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 131 w zw. z art. 21 ust.
Szef Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) może z urzędu (czyli z własnej inicjatywy) zmienić wydaną wcześniej przez Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) interpretację indywidualną. Dzieje się tak, jeśli stwierdził jej nieprawidłowość, uwzględniając w szczególności orzecznictwo sądów, Trybunału Konstytucyjnego lub Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Szef KAS nie jest w tym zakresie
Możliwość skorzystania ze zwolnienia na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy PIT w związku z wydatkowaniem przychodu uzyskanego z odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego (dokonanego przez upływem pięciu lat od licząc od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło nabycie), na spłatę udziału należącego do byłego małżonka w lokalu mieszkalnym, do którego nabyte zostało prawo własności w wyniku podziału