Interpretacja indywidualna z dnia 13 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 01115-KDIT3.4011.725.2024.2.DP
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na zakup drugiego samochodu w ramach leasingu.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na zakup drugiego samochodu w ramach leasingu.
Dotyczy ustalenia, czy limit 150 000,00 zł może być osobno naliczony dla leasingu (opłata wstępna i raty leasingowe) oraz osobno dla transakcji wykupu samochodu na własność.
Dotyczy ustalenia, czy w związku z udostępnieniem samochodu pracownicy przebywającej obecnie na urlopie macierzyńskim (a kolejno na urlopie rodzicielskim) Wnioskodawcy przysługuje prawo do zastosowania kosztów uzyskania przychodów związanych z ponoszonymi wydatkami jak opłata leasingowa, ubezpieczenie AC a także wydatki związane z eksploatacją tego samochodu na zasadach określonych w art. 15 oraz art
Sprzedaż samochodu wykupionego z leasingu do majątku prywatnego nie spowoduje obowiązku zapłaty podatku VAT.
Skutki podatkowe na gruncie ustawy o VAT wykupu samochodu po zakończeniu leasingu operacyjnego przez jednego ze wspólników na cele osobiste tego wspólnika
Skutki podatkowe dokonania darowizny samochodu osobowego, który był wcześniej przedmiotem leasingu.
Sprzedaż samochodu osobowego wykupionego z leasingu operacyjnego.
Skutki podatkowe sprzedaży samochodu wykorzystywanego w działalności gospodarczej opodatkowanej zryczałtowanym podatkiem dochodowym w formie karty podatkowej.
Skutki podatkowe transakcji sekurytyzacyjnej.
Sposób opodatkowania wykonywanych przez Spółkę dodatkowych czynności, w zamian za które pobiera dodatkowe opłaty.
W zakresie ustalenia: 1. czy świadczenia (…) Wspólnika świadczone na rzecz Spółki, będą stanowiły dla Spółki ukryty zysk w rozumieniu art. 28m ust. 3 pkt 3 ustawy o CIT, a w konsekwencji będą podlegały opodatkowaniu Ryczałtem od dochodów spółek po stronie Spółki na podstawie art. 28m ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT, 2. czy usługi informatyczne świadczone na rzecz Spółki przez syna Wspólnika będą stanowiły
Ustalenia, czy opłaty ponoszone za użytkowanie składników majątkowych na podstawie umów kwalifikowanych jako leasing operacyjny, podlegają ograniczeniom wynikającym z art. 15c ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych
Dotyczy ustalenia, czy opłaty ponoszone za użytkowanie składników majątkowych, wynikające z umów kwalifikowanych jako leasing operacyjny (według ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych) podlegają w całości lub w części ograniczeniom wynikającym z art. 15c ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia samochodu wykupionego z leasingu operacyjnego - problematyka kosztów uzyskania przychodów.
Koszty uzyskania przychodów - opłaty leasingowe dotyczące drugiego samochodu osobowego wykorzystywanego w jednoosobowej działalności gospodarczej.
Skutki podatkowe związane z transakcją sekurytyzacji w odniesieniu do sprzedaży wierzytelności wynikających z zawartych przez Państwa umów leasingu.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z zakupem kampera.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na zakup drugiego samochodu w ramach leasingu.
Brak obowiązku zapłaty podatku akcyzowego w związku z najmem/leasingiem samochodów osobowych na terytorium państwa członkowskiego UE.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług darowizny samochodu osobowego na rzecz męża, wykupionego z leasingu operacyjnego niekonsumenckiego na cele osobiste.
Niepodleganie opodatkowaniu darowizny samochodu osobowego wcześniej wykorzystywanego w działalności gospodarczej.
Samochód jest leasingowany w firmie i użytkowany jest w sposób mieszany. Czy opłaty administracyjne i rejestracyjne związane z leasingiem samochodu mogą zostać jednorazowo ujęte w kosztach uzyskania przychodów? Czy firma ma prawo odliczyć 50% VAT od opłat administracyjnych i rejestracyjnych?
Skutki podatkowe wykupienie pojazdu po zakończeniu umowy leasingu operacyjnego z przeznaczeniem na cele osobiste, jak i ewentualnie późniejszej jego sprzedaży (po okresie co najmniej sześciu miesięcy licząc od zakończenia miesiąca, w którym nastąpi moment wykupu).