Interpretacja indywidualna z dnia 29 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-2.4011.671.2024.1.AKU
Możliwość skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej.
Możliwość skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej.
Możliwości dokonania odliczeń w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatku na opłacenie czesnego za uczestnictwo syna w obowiązkowym przygotowaniu przedszkolnym (zerówce) w prywatnym przedszkolu integracyjnym.
Możliwości dokonania odliczeń w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatków - poniesionych dla potrzeb związanych z niepełnosprawnością dziecka - na zakup tabletu, drukarki, rysika, tuszu do drukarki oraz klimatyzatora.
Możliwość skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej w związku z ponoszeniem opłat z tytułu czesnego za szkołę prywatną oraz za terapię rodzinną.
Możliwość skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej.
Możliwości dokonania odliczeń w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatków na wyposażenie pomieszczenia do prowadzenia ćwiczeń rehabilitacyjnych.
Obowiązki płatnika związane z wypłatą stypendiów stażowych.
Odliczenie wydatków w ramach ulgi rehabilitacyjnej.
Uznanie czynności wykonywanych przez Pośrednika na rzecz Państwa za import usług zwolnionych od podatku VAT.
Możliwość skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej.
Czy wydatki na rehabilitację metodą audio-psycho-fonologii mogą zostać odliczone w zeznaniu podatkowym w ramach ulgi rehabilitacyjnej?
Zastosowanie ulgi rehabilitacyjnej (zakup aparatów słuchowych)
Odliczenie wydatków w ramach ulgi rehabilitacyjnej.
Czy począwszy od rozliczenia za rok 2022 w swoim rozliczeniu ma Pan prawo odliczyć od dochodu poniesione wydatki na zajęcia terapeutyczno-rehabilitacyjno-edukacyjne oraz inne wyszczególnione terapie (np. dogoterapia) realizowane w punkcie przedszkolnym prowadzonym przez podmiot specjalizujący się w terapii autyzmu udokumentowane wystawionymi przez ten podmiot imiennymi rachunkami?
Czy przychód uzyskiwany przez Stowarzyszenie z czesnego pobieranego w prowadzonej przez Stowarzyszenie szkole, przeznaczony na nabycie nieruchomości służącej realizacji celów Stowarzyszenia zbieżnych z celami określonymi w art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT będzie, na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT, zwolniony z podatku dochodowego od osób prawnych?
Skutki podatkowe prowadzenia działalności w SSE.
Wydatek poniesiony na zakup hulajnogi elektrycznej z siodełkiem, nie może zostać zaliczony do wydatków na cele rehabilitacyjne, o których mowa w art. 26 ust. 7a pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i odliczony od dochodu w zeznaniu podatkowym za rok, w którym Wnioskodawca poniósł ten wydatek, nie stanowi również wydatku, o którym mowa w art. 26 ust. 7a pkt 3 ww. ustawy.
Pracodawca zatrudniający osoby niepełnosprawne może ubiegać się o wsparcie z PFRON polegające na zwrocie kosztów szkolenia tych osób. Dzięki dodatkowym kursom pracownik podnosi swoje kwalifikacje zawodowe, a tym samym nabywa wiedzę i umiejętności poprawiające jego wydajność na danym stanowisku pracy.
Wydatki na zakup dla niepełnosprawnych dzieci butów z obcasami Thomasa oraz opłaty za półkolonie uprawniają do odliczeń w ramach ulgi rehabilitacyjnej, zaś wydatki na zajęcia niepełnosprawnych dzieci dostosowane do ich wieku, które są dostępne także dla zdrowych dzieci nie są wydatkami na cele rehabilitacyjne i nie uprawniają do tej ulgi.
Brak podlegania opodatkowania podatkiem VAT sprzedaży produktów wytworzonych przez uczestników Pracowni (osoby niepełnosprawne) w ramach realizowanego programu rehabilitacji.
Możliwość skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej.
Ulga rehabilitacyjna - wydatki na prace remontowo-adaptacyjne dotyczące wyodrębnienia nowego pokoju dla potrzeb niepełnosprawnego syna.