Interpretacja indywidualna z dnia 31 lipca 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4012.188.2023.2.MAZ
Brak możliwości dokonania korekty faktur sprzedażowych stosując stawkę 0% i otrzymania zwrotu nadpłaconego podatku
Brak możliwości dokonania korekty faktur sprzedażowych stosując stawkę 0% i otrzymania zwrotu nadpłaconego podatku
Obniżenie podstawy opodatkowania i dokonania korekty (zmniejszenia) VAT należnego w przypadku zwrotu towaru bez posiadania oryginału paragonu fiskalnego.
Prawo do zmniejszenia wartości podatku należnego o wartość podatku należnego związanego ze zwracanym przez klienta (nabywcę) towarem, w przypadku nieposiadania paragonu fiskalnego dostarczonego przez nabywcę, ale posiadania innego dokumentu sprzedaży.
Ustalenie kursu przeliczania przychodów i kosztów zapłaconych lub uzyskanych w Senegalu na złote polskie zgodnie z art. 20 ust. 8 updop. - Brak prawa do odliczenia podatku zapłaconego w Senegalu od podatku należnego obliczonego od łącznych dochodów osiągniętych przez Spółkę w roku podatkowym z uwagi na brzmienie art. 22b updop.
Zasadność wystawiania faktur korygujących, określenie podstawy opodatkowania na wystawianych fakturach korygujących oraz dokonanie korekty podatku należnego na podstawie wystawianych faktur korygujących.
Prawo do obniżenia podstawy opodatkowania i VAT należnego wynikającego z wystawionej faktury korygującej.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do skorzystania z ulgi za złe długi w sytuacji gdy towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaciło Wnioskodawcy odszkodowanie.
W zakresie możliwości zmniejszenia obrotu oraz kwot podatku należnego zaewidencjonowanych przy zastosowaniu kasy fiskalnej w przypadku zwrotu towaru przez nabywcę bez oryginału paragonu fiskalnego.
Prawidłowe postępowanie w sytuacji, gdy Spółka skorzystała z ulgi na złe długi, po czym zobowiązana została nakazem sądowym do skorygowania podstawy opodatkowania i podatku należnego wynikającego z faktur pierwotnych.
Korekta podatku należnego oraz podstawy opodatkowania. Potwierdzenie odbioru faktury przez kontrahenta przelew bankowy, oświadczenie, kompensata, przyjęcie porozumienie. Termin korekty podatku należnego.
1. Czy w przedstawionym stanie faktycznym, w świetle przepisów ustawy o VAT obowiązujących od dnia 1 kwietnia 2011 r. do dnia 31 marca 2013 r., nieodpłatne przekazanie Towarów, których jednostkowa wartość (koszt wytworzenia/cena nabycia) nie przekracza 10 PLN netto, podlega opodatkowaniu VAT na podstawie art. 7 ust. 2 ustawy o VAT, nawet jeśli Towary są przekazywane w opakowaniach zbiorczych, których
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem VAT opłat parkingowych.
Podatek od towarów i usług w zakresie kalkulacji wartości współczynnika struktury sprzedaży.
Podatek od towarów i usług w zakresie korekty podatku należnego.
Brak możliwości skorzystania z ulgi na złe długi.
Podatek od towarów i usług w zakresie korekty podatku należnego.
W zakresie rozliczenia podatku należnego oraz podatku w związku z wystawieniem faktur oznaczonych pro forma lub faktura pro forma.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do skorzystania z ulgi za złe długi w sytuacji gdy towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaciło Wnioskodawcy odszkodowanie.
Podatek od towarów i usług w zakresie skuteczności doręczenia zawiadomienia o zamiarze skorzystania z ulgi za złe długi.
Możliwość dokonania korekty podatku należnego w trybie art. 89a ust. 1 ustawy w przypadku, gdy dłużnik nie odbierze zawiadomienia o zamiarze skorygowania podatku
Odliczenie od zakupu działki wykorzystywanej w działalności przed zarejestrowaniem jako podatnik VAT.
Czy zapłata przez poręczycieli kwoty zasądzonej od nich nakazem zapłaty w postępowaniu nakazowym wydanym wskutek pozwu wniesionego przez Wnioskodawcę przeciwko poręczycielom, może być uznana za uregulowanie należności w jakiejkolwiek formie za dłużnika, co nakładałoby na Spółkę obowiązek zwiększania podatku należnego w rozliczeniu za okresy, w których należność lub jej część została uregulowana?
Czy w rozważanej sytuacji Spółka będzie miała prawo skorygować podatek od towarów i usług na podstawie art. 89a ustawy o podatku od towarowi usług z dnia 11 marca 2004 r. (tekst jednolity z dnia 29 lipca 2011 r. Dz. U. Nr 177, poz. 1054)?
Czy faks potwierdzający otrzymanie faktury korygującej otrzymany od kontrahenta lub wydrukowanie przesłanego przez kontrahenta e-maila, którego treścią będzie potwierdzenie otrzymania danej faktury korygującej danego dnia, spełnia określony w przepisie art. 29 ust. 4a ustawy o podatku od towarów i usług warunek posiadania potwierdzenia otrzymania faktury korygującej przez nabywcę?