Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 03.09.2019, sygn. 0112-KDIL1-3.4012.371.2019.1.KB, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-3.4012.371.2019.1.KB

Zasadność wystawiania faktur korygujących, określenie podstawy opodatkowania na wystawianych fakturach korygujących oraz dokonanie korekty podatku należnego na podstawie wystawianych faktur korygujących.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 9 lipca 2019 r. (data wpływu 10 lipca 2019 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zasadności wystawiania faktur korygujących, w zakresie określenia podstawy opodatkowania na wystawianych fakturach korygujących oraz w zakresie dokonania korekty podatku należnego na podstawie wystawianych faktur korygujących jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 10 lipca 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zasadności wystawiania faktur korygujących, w zakresie określenia podstawy opodatkowania na wystawianych fakturach korygujących oraz w zakresie dokonania korekty podatku należnego na podstawie wystawianych faktur korygujących.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Złożony wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej jest następstwem stanowiska, które Wnioskodawca (zwany dalej Spółką) uzyskał w interpretacji indywidualnej z dnia 8 maja 2019 r., nr (). Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej potwierdził, że Spółka ma prawo do stosowania stawki podatku w wysokości 0% do wynagrodzenia prowizyjnego z tytułu usług sprzedaży imprez turystycznych świadczonych w imieniu i na rzecz touroperatorów, które odbywają się poza terytorium Unii Europejskiej.

Za wykonywane czynności Spółka otrzymuje od touroperatorów wynagrodzenie prowizyjne obliczane wg stawek określonych w umowach (w umowach jest używane określenie stawka brutto). Wynagrodzenie (prowizja) jest obliczane od wartości cen sprzedawanych wycieczek określanych jako imprezy turystyczne. Wynagrodzenie prowizyjne jest dokumentowane fakturami wystawianymi na touroperatorów.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00