Interpretacja indywidualna z dnia 7 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-1.4012.586.2024.2.AB
Brak opodatkowania czynności wykonywanych na podstawie umowy o świadczenie usług zarzadzania
Brak opodatkowania czynności wykonywanych na podstawie umowy o świadczenie usług zarzadzania
Brak opodatkowania czynności wykonywanych na podstawie umowy o świadczenie usług zarządzania.
Brak opodatkowania czynności wykonywanych na podstawie umowy o świadczenie usług zarzadzania
Uczestniczenie w programie o charakterze motywacyjnym.
Skutki podatkowe otrzymanej kwoty refundacji zakupu okularów korekcyjnych.
Opodatkowanie wynagrodzenia uzyskanego za wykonywanie zleceń na rzecz sił zbrojnych USA.
Opodatkowanie przychodu uzyskiwanego z tytułu umowy o świadczenie usług zawartej w ramach prowadzonej działalności gospodarczej w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
Brak opodatkowania czynności wykonywanych na podstawie umowy o świadczenie usług zarzadzania.
Skutki podatkowe na gruncie VAT związanych z zawarciem kontraktów hedgingowych (zabezpieczających wahania cen instrumentów finansowych i walut).
Możliwość opodatkowania działalności podatkiem liniowym.
Uwzględnienie przy kalkulacji nadwyżki kosztów finansowania dłużnego różnic kursowych powstałych w związku z realizacją Kontraktów FX forward zabezpieczających ryzyko walutowe wynikające z Umów.
Możliwość opodatkowania przychodów z działalności gospodarczej w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych - lekarz.
Opodatkowanie dochodów z tytułu kontraktu menedżerskiego, uzyskiwanych przez Prezesa Zarządu. Obowiązki płatnika związane z wypłatą wynagrodzenia z tytułu świadczenia usług w zakresie zarządzania na podstawie kontraktu menedżerskiego, prowadzenie spraw spółki.
Możliwość opodatkowania podatkiem liniowym.
Obowiązki płatnika z tytułu opodatkowania wynagrodzeń pracowników Oddziału z tytułu dostawy towarów i usług na rzecz sił zbrojnych USA.
Możliwości opodatkowania podatkiem liniowym.
Ryczałt ewidencjonowany i świadczenie usług dla usługobiorcy, który jednocześnie jest pracodawcą.
Zastosowanie zwolnienia przedmiotowego z art. 21 ust. 1 pkt 46 ustawy - brak spełnienia przesłanek wynikających z li. a) i b).
Moment powstania przychodu i sposób rozliczenia kosztów uzyskania przychodu w związku z zawartym kontraktem.
Czy w opisanym stanie faktycznym (winno być: zdarzeniu przyszłym), wynagrodzenie zapłacone przez kontrahenta na rzecz Wnioskodawcy „z góry” za cały okres wsparcia powinno być rozpoznane przez Spółkę, zgodnie z treścią art. 12 ust. 3c u.p.d.o.p., jako przychód z końcem każdego miesiąca, proporcjonalnie do okresu świadczenia usługi w danym roku.
Dotyczy ustalenia, czy w przypadku usług budowlanych realizowanych w oparciu o Kontrakty budowlane przedstawione w stanie faktycznym, przychód w podatku dochodowym od osób prawnych (CIT) z tytułu wykonania tych usług powstawał w dacie sporządzenia protokołów odbioru
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia benefitów pozapłacowych w postaci kart A, B oraz C oraz braku opodatkowania podatkiem od towarów i usług ich nieodpłatnego przekazania na rzecz Prezesa Zarządu.
Możliwość korzystania ze zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej przekazania Kart Dzieciom Pracowników, Współpracownikom, Dzieciom Współpracowników, Osobom towarzyszącym Pracowników oraz Współpracowników, których wartość potrącana jest z wynagrodzenia odpowiednio Pracowników lub Współpracowników.
Skutki podatkowe uczestnictwa Menedżera w Długoterminowych Programach Motywacyjnych LTIP oraz SIP organizowanych przez Spółkę Dominującą.