Interpretacja indywidualna z dnia 18 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT2.4011.407.2024.2.ŁS
Możliwości skorzystania ze zwolnienia od opodatkowania – ulga na powrót
Możliwości skorzystania ze zwolnienia od opodatkowania – ulga na powrót
Możliwość korzystania ze zwolnienia, o którym mowa w poz. 37 załącznika do rozporządzenia w odniesieniu do płatności kartą płatniczą przy użyciu terminala oraz możliwości likwidacji kasy rejestrującej.
Możliwość korzystania ze zwolnienia, o którym mowa w poz. 37 załącznika do rozporządzenia w odniesieniu do płatności kartą płatniczą przy użyciu terminala oraz możliwości likwidacji kasy rejestrującej.
Opodatkowanie transakcji dokonywanych przy użyciu aplikacji mobilnej oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego.
Dotyczy ustalenia: - czy przychód, o którym mowa w art. 12 ust. 3 i 3a w związku z art. 12 ust. 4 pkt 1) i art. 12 ust. 4 pkt 9) ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: „ustawa o CIT”) z tytułu sprzedaży towarów za pomocą karty podarunkowej (bonu różnego przeznaczenia) powstaje w momencie wykorzystania karty na zakup towarów w wysokości wartości netto sprzedaży (tj. bez podatku VAT według
Obowiązki płatnika z tytułu uczestnictwa pracowników w programie rekreacyjno-zdrowotnym.
Czy na Spółce ciąży obowiązek pobrania i zapłaty podatku u źródła od nabycia usług wynajmu samochodów osobowych za granicą, wykorzystywanych przez pracowników Spółki w związku z odbywaniem podróży służbowych w celu realizacji obowiązków służbowych, w przypadku, gdy podmiotem wynajmującym samochód jest pracownik Spółki, który to dokonuje zapłaty za wynajem z wykorzystaniem Karty?
Prawa do pełnego odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur dotyczących transakcji zrealizowanych przy użyciu kart paliwowych.
Opodatkowanie transakcji dokonywanych przy użyciu kart paliwowych oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego.
Opodatkowanie transakcji dokonywanych przy użyciu Kart paliwowych oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego.
WIS ŚWIADCZENIE KOMPLEKSOWE – najem samochodów osobowych (bez kierowcy) wraz z udostępnieniem karty paliwowej przypisanej do wynajmowanego samochodu, umożliwiającej korzystanie z paliwa, płynów eksploatacyjnych oraz usługi myjni samochodowej.
Ustalenie prawa do opodatkowania wynajmu pokoi w formie karty podatkowej, dla działalności korzystającej z usług portali internetowych, które pobierają z tytułu rezerwacji pokoi prowizje bądź opłaty za dokonane za ich pośrednictwem rezerwacje.
Rozliczenie nienależnie zapłaconych składek na ubezpieczenie zdrowotne.
Opodatkowanie transakcji dokonywanych przy użyciu kart paliwowych oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego.
Dotyczy ustalenia: - czy Wnioskodawca będzie mógł korzystać z opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek (estońskiego CIT-u), jeżeli wymóg zatrudnienia, o którym mowa w przepisie art. 28j ust. 1 pkt 3 lit. a ustawy o CIT zostanie spełniony, jeśli Wnioskodawca zatrudni większą niż 3 liczbę osób w niepełnym wymiarze, które po zsumowaniu wyniosą 3 pełne etaty. Czy w kontekście tego, że Spółka jest małym
Opodatkowanie działalności na karcie podatkowej.
Możliwość opodatkowania w formie karty podatkowej jednoosobowej działalności gospodarczej.
W zakresie ustalenia: 1. czy usługi świadczone przez wspólnika w ramach prowadzonej przez niego działalności gospodarczej na rzecz Wnioskodawcy, nie stanowią ukrytych zysków, o których mowa w art. 28m ust. 3 ustawy o CIT, a w konsekwencji po stronie Wnioskodawcy - w związku z ich nabyciem - nie powstaje dochód podlegający opodatkowaniu CIT Estońskim, o którym mowa w art. 28m ust. 1 pkt 2 ustawy CIT
Obowiązki płatnika z tytułu kart korporacyjnych.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych przez Spółkę na rzecz Prezesa Zarządu zatrudnionego na podstawie kontraktu menedżerskiego.
W zakresie: - zwolnienia z VAT wykonywanych czynności związanych z obsługą rachunku płatniczego na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 40 ustawy o VAT, - braku zwolnienia z VAT wykonywanych czynności związanych z obsługą rachunku płatniczego - czynności techniczne.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia benefitów pozapłacowych w postaci kart A, B oraz C oraz braku opodatkowania podatkiem od towarów i usług ich nieodpłatnego przekazania na rzecz Prezesa Zarządu.
W zakresie ustalenia, czy na Spółce będzie ciążył obowiązek pobrania i zapłaty podatku u źródła od nabycia usług wynajmu samochodów osobowych za granicą, wykorzystywanych przez pracowników Spółki w związku z odbywaniem podróży służbowych, w przypadku, gdy podmiotem wynajmującym samochód jest pracownik Spółki, który to dokonuje zapłaty za wynajem z wykorzystaniem Karty.
Bon różnego przeznaczenia (MPV) - opodatkowanie, ustalenie momentu powstania obowiązku podatkowego.