Instrukcje VAT
Brak prawa do zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 27 ustawy świadczonych osobiście usług nauki pływania oraz możliwość zastosowania zwolnienia, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy dla usług nauki pływania zatrudniając pracownika.
Możliwość korzystania ze zwolnienia podmiotowego w związku z opisanym we wniosku sposobem i podmiotem najmu oraz brak obowiązku rejestracji jako podatnika VAT i odprowadzania podatku od towaru i usług.
Uznania Wnioskodawcy, za odrębnego podatnika podatku VAT w związku z wynajmowaną przez Wnioskodawcę i jego małżonkę nieruchomością, należącą do majątku wspólnego, a także przysługującego odrębnego limitu zwolnienia podmiotowego.
Określenie proporcji obrotu podlegającego wliczeniu do limitu wartości sprzedaży, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy, uzyskanego z tytułu najmu prywatnego na cele mieszkaniowe mieszkań, stanowiących majątek wspólny małżonków.
Możliwość zastosowania zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT w związku ze świadczeniem usług szkoleniowych oraz usług zarządzania i administrowania nieruchomościami mieszkaniowymi na zlecenie oraz możliwości dokonania korekty faktury poprzez wystawienie noty korygującej w związku z błędną podstawą prawną zwolnienia od podatku VAT.
Zastosowanie zwolnienia od podatku od towarów i usług dla dokonanej w drodze wywłaszczenia dostawy: • działki , na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 9 ustawy, • działki zabudowanej naniesieniami budowlanymi, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy.
Wliczenie do limitu, o którym mowa w art. 113 najmu prywatnego.
Brak obowiązku składania wniosku o nadanie numeru NIP oraz prawo do korzystania ze zwolnienia podmiotowego.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia podmiotowego, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy.
Prawo do odliczenia podatku VAT z faktur dokumentujących transakcję, opodatkowania przedmiotu dostawy z możliwością rezygnacji ze zwolnienia.
Dotyczy obowiązku rejestracji sprzedaży za pomocą kasy fiskalnej i obowiązku złożenia formularza NIP-7.
Zwolnienie Fundacji Rodzinnej z podatku CIT w związku z otrzymaniem udziałów spółki przejmującej.
Zwolnienie od podatku VAT dostawy w trybie licytacji komorniczej prawa użytkowania wieczystego gruntu (działki nr 1) wraz z prawem własności posadowionych na gruncie budynków.
Skutki podatkowe transakcji „sprzedaży” Budynku na rzecz Właścicieli Gruntu.
PGK, w swoim pierwszym roku podatkowym oraz w dwóch bezpośrednio następujących po tym roku latach podatkowych nie będzie zobowiązana do stosowania przepisu art. 24ca ust. 1 ustawy o CIT ze względu na wyłączenie wynikające z art. 24ca ust. 14 pkt 1 ustawy o CIT
Kalendarium wydarzeń lipiec 2024 r.
Uznania za podatnika podatku od towarów i usług przy sprzedaży działki oraz możliwości zwolnienia transakcji sprzedaży działki z podatku VAT.
Zwolnienie z obowiązku sporządzania informacji o umowach zawartych z nierezydentami w myśl art. 82 § 1c Ordynacji podatkowej.
Prowadząc działalność w zakresie projektowania architektury, Wnioskodawca będzie mógł skorzystać ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy.
Ustalenie, czy nabycie lub objęcie Obligacji oraz osiągane przez Spółkę przychody z Obligacji będą mieściły się w zakresie działalności wskazanej w art. 5 ust. 1 ustawy o fundacji rodzinnej i będą podlegały zwolnieniu z opodatkowania, o którym mowa w art. 6 ust. 1 pkt 25 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych
Brak obowiązku wliczania do limitu zwolnienia podmiotowego świadczonych przez Panią usług najmu prywatnego.
1. Czy w sytuacji przekazania darowizny Fundatora na rzecz Wnioskodawcy (Fundacji Rodzinnej) lub wniesienia przez Fundatora na podwyższony fundusz założycielski Wnioskodawcy udziałów w Spółce, Wnioskodawca będzie obowiązany do zapłaty podatku dochodowego od osób prawnych, a jeśli tak, to w jakiej stawce. 2. Czy Wnioskodawca odpłatnie zbywając udziały w Spółce nabyte uprzednio od Fundatora w drodze
1. Czy w sytuacji przekazania darowizny Fundatora na rzecz Wnioskodawcy (Fundacji Rodzinnej) lub wniesienia przez Fundatora na podwyższony fundusz założycielski Wnioskodawcy udziałów w Spółce, Wnioskodawca będzie obowiązany do zapłaty podatku dochodowego od osób prawnych, a jeśli tak, to w jakiej stawce. 2. Czy Wnioskodawca odpłatnie zbywając udziały w Spółce nabyte uprzednio od Fundatora w drodze