Zwrot opłaty za zagubiony pasek basenowy – zasady dokumentowania
Skutki podatkowe opodatkowania transakcji zakupu i sprzedaży Telefonów używanych.
Wydanie interpretacji indywidualnej dot. podatku od towarów i usług w zakresie możliwości wystawienia wyłącznie jednego paragonu/faktury w ostatnim dniu przyjętego okresu rozliczeniowego.
Prawo do wystawiania faktur do paragonów z NIP z kwotą należności ogółem nieprzekraczającą 450 zł albo 100 euro oraz brak podwójnego opodatkowania tej transakcji.
Podatek od towarów i usług dotyczący braku opodatkowania opłaty rezerwacyjnej oraz opłat dodatkowych nakładanych przez Hotel w wyniku rezygnacji z rezerwacji lub dokonanych szkód.
Wykazanie w ewidencji JPK_VAT podatku VAT należnego od każdej udokumentowanej transakcji, tj. zarówno z raportów fiskalnych, jak i wystawionych faktur w ramach procedury samofakturowania.
Podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT usług świadczonych przez Wnioskodawcę na rzecz uczestników DAO oraz określenia miejsca ich świadczenia oraz dokumentowania ww. sprzedaży paragonami.
Przechowywanie wszystkich dokumentów fiskalnych wyłącznie w formie elektronicznej.
Dokonanie korekty VAT w przypadku zaewidencjonowania na kasie fiskalnej sprzedaży towarów z zawyżoną stawką VAT.
Kwoty ewidencjonowane na kasie fiskalnej, otrzymane z tytułu sprzedaży przez lombard przedmiotu zabezpieczenia pożyczki.
Możliwość zastosowania do sprzedaży platynowych sztabek, oraz platynowych monet procedury szczególnej VAT-marża w myśl art. 120 ust. 4 ustawy, a także prawo do dokonania korekty podatku należnego z tytułu sprzedaży ww. towaru z uwagi na zmianę w określeniu podstawy opodatkowania.
Wydanie interpretacji w podatku od towarów i usług w zakresie braku możliwości dokumentowania sprzedaży fakturami oraz na kasie rejestrującej wykazując dwie pozycje tj. cenę za towar oraz cenę za opakowanie z różnymi stawkami VAT.
Obowiązek ewidencjonowania na kasie rejestrującej sprzedaży używanych samochodów oraz możliwości wystawienia faktury VAT marża na żądanie na rzecz osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej.
Obowiązki podatkowe wynikające z prowadzenia działalności nierejestrowanej oraz sposób dokumentowania osiąganych przychodów.
Sposób naliczania podatku VAT od kosztów dostawy towarów ze sklepu internetowego do klientów i przedstawiania ich w dokumentach sprzedaży.
Zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej, w sytuacji gdy osoby fizyczne będą płacić przelewem, za pomocą aplikacji BLIK i kartą płatniczą przez terminal, możliwości przechowywania faktur i paragonów fiskalnych wyłącznie w formie elektronicznej oraz dokumentowania sprzedaży na rzecz podatników i osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej i rolników ryczałtowych.
Brak opodatkowania podatkiem VAT dokonanego na rzecz Wnioskodawcy przez Klienta zwrotu należności celno-podatkowych oraz jego dokumentowania.
Spółka sprzedała samochód osobie fizycznej. Sprzedaż ta została ujęta w kasie fiskalnej. Dane nabywcy na fakturze – osoba fizyczna bez NIP. Nabywca zwrócił się z prośbą o korektę faktury sprzedaży na firmę, wyjaśniając, że prowadzi działalność gospodarczą i pomyłkowo nie podał NIP. Czy jest to dopuszczalne?
Problem zawyżonej stawki VAT na paragonie wzbudza kontrowersje. W końcu NSA wystąpił z pytaniem prejudycjalnym do TSUE. Zapytał, czy praktyka krajowych organów podatkowych, zakazująca korekty zawyżonego VAT na paragonie, gdy nie zmieniła się cena brutto, jest niezgodna z dyrektywą VAT. Na orzeczenie TSUE trzeba będzie pewnie poczekać jeszcze kilka miesięcy, ale swoją opinię wydał już 16 listopada 2023
Brak możliwości zastąpienia dotychczasowych (tradycyjnych) 6 kas fiskalnych zainstalowanych w oddziałach Wnioskodawcy jedną kasą on-line, zlokalizowaną w jednym z oddziałów przeznaczoną do obsługi całej sprzedaży Wnioskodawcy tj. zarówno tej gotówkowej, która stanowi jej niewielki odsetek jak i realizowanej w internecie.
Wydanie faktur bez żądania osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej, przy równoczesnym ewidencjonowaniu sprzedaży za pomocą kasy rejestrującej.