Interpretacja indywidualna z dnia 27 września 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-1.4010.342.2024.3.AW
Wydawanie interpretacji w zakresie ustalenia czy skutków podatkowy związanych z zawarciem umowy konsorcjum.
Wydawanie interpretacji w zakresie ustalenia czy skutków podatkowy związanych z zawarciem umowy konsorcjum.
W zakresie: - prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur otrzymanych od Członków Konsorcjum oraz z faktur dokumentujących nabycie towarów/usług nabytych w celu realizacji Umowy Konsorcjum, - dokumentowania dokumentem księgowym przeniesienia wydatków na Członka Konsorcjum 1 w związku z naprawą urządzenia
W celu odliczenia podatku naliczonego, Wnioskodawca zobowiązany będzie przyporządkować ponoszone wydatki związane z Projektem do poszczególnych rodzajów działalności (opodatkowanej i niepodlegającej opodatkowaniu). W przypadku zakupów bezpośrednio związanych z czynnościami opodatkowanymi, na podstawie art. 86 ust. 1 ustawy, będzie przysługiwało Państwu prawo do odliczenia podatku naliczonego w całości
Sposób rozliczenia przychodów i kosztów uzyskania przychodów Spółki, będącej liderem konsorcjum.
Opodatkowanie podatkiem VAT rozliczenia pomiędzy Konsorcjantami dokonywanego w ramach Wspólnego Przedsięwzięcia.
Zwolnienie z podatku VAT czynności świadczonych na rzecz wspólnot mieszkaniowych dotyczących będących w ich posiadaniu budynków mieszkalnych oraz prawidłowość wystawiania faktur na rzecz klientów konsorcjum zarówno za zarządzanie nieruchomościami, jak i usługi ochrony.
Zastosowanie art. 89a ust. 4 ustawy oraz art. 89b ust. 4 ustawy w związku z otrzymaniem od GDDKiA zasądzonego przez sąd wynagrodzenia.
Zwolnienie z podatku VAT czynności zarządzania nieruchomościami na rzecz wspólnot mieszkaniowych, prawidłowość wystawiania faktur na rzecz klientów konsorcjum zarówno za zarządzanie nieruchomościami, jak i usługi ochrony oraz prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z faktur otrzymanych od Konsorcjanta.
Otrzymanie na podstawie wyroku podwyższenia wynagrodzenia z tytułu wykonania usług budowlanych.
Otrzymanie dofinansowania z NCBiR na realizację zadania przez powołane do tego Konsorcjum.
Czy otrzymane przez Wnioskodawcę dofinansowanie na realizację opisanego zadania stanowi przychód zwolniony z podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 47 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Uznanie rozliczeń pomiędzy Instytutem a Partnerem za czynności pozostające poza zakresem opodatkowania podatkiem od towarów i usług. Sposób udokumentowania ww. rozliczeń.
Nieuznanie dotacji na Projekt za mające bezpośredni wpływ na cenę świadczonych usług, a tym samym, zwiększających podstawę opodatkowania; nieuznanie podmiotów dotujących za nabywców usług i brak obowiązku wystawienia faktur na ich rzecz; nieuznanie kwot przekazywanych Partnerom za zwiększające obrót i brak obowiązku udokumentowania ich otrzymania; sposób rozliczania i dokumentowania zaliczek na dotacje
Wydanie interpretacji indywidualnej, która dotyczy podatku od towarów i usług w zakresie: określenia miejsca świadczenia Usług Windykacji, oraz dokumentowania rozliczeń finansowych pomiędzy Partnerami.
Podatek od towarów i usług w zakresie: - określenia miejsca świadczenia Usług Windykacji, - dokumentowania rozliczeń finansowych pomiędzy Partnerami.
Prawo do częściowego odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją Inwestycji.
Prawo do odliczenia przez Spółkę podatku naliczonego wskazanego na fakturach wystawionych przez Uczestnika w związku z czynnościami opodatkowanymi VAT wykonywanymi na rzecz Spółki.
Brak opodatkowania podatkiem VAT rozliczenia pomiędzy Konsorcjantami dokonywanego w ramach umowy Konsorcjum oraz sposobu dokumentowania przekazania Członkowi Konsorcjum przez Lidera Konsorcjum kwot należnych za czynności realizowane w ramach Konsorcjum.
Brak opodatkowania wkładów pieniężnych na pokrycie Środków Obrotowych, rozliczenia kosztów i przychodów pomiędzy Liderem a Partnerami Konsorcjum jak i pomiędzy Liderem a Zamawiającym, sposób dokumentowania tych rozliczeń oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego przez Partnerów z tytułu nabycia usług wykonywanych przez Spółkę w ramach pełnienia funkcji Lidera oraz z tytułu nabycia pozostałych towarów
Opodatkowanie podatkiem VAT rozliczeń pomiędzy Liderem i Partnerem w ramach Konsorcjum, obowiązku wystawienia faktury oraz prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego.
Sposób rozpoznania przychodów i kosztów uzyskania przychodów w związku z realizacją Umowy Konsorcjum.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT otrzymanej w ramach Projektu dotacji oraz potencjalnego dofinansowania. Prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego od zakupów realizowanych w ramach Projektu.