Interpretacja indywidualna z dnia 14 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4013.192.2024.1.AM
Zwolnienie z opodatkowania akcyzą olejów.
Zwolnienie z opodatkowania akcyzą olejów.
Ustalenie, czy ustanowienie prawa nieodpłatnego użytkowania stanowi ciężar darowizny i czy w związku z tym jego wartość można odliczyć od podstawy opodatkowania.
Określenie podstawy daniny solidarnościowej.
Możliwość zastosowania 8,5% stawki ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych dla usług przeprowadzania testów manualnych systemów informatycznych.
Ustalenie, czy ustanowienie prawa nieodpłatnego użytkowania stanowi ciężar darowizny i czy w związku z tym jego wartość można odliczyć od podstawy opodatkowania.
Opodatkowanie podatkiem VAT sprzedaży udziału w niezabudowanych działkach, bez uwzględnienia zwolnienia z art. 43 ust. 1 pkt 9 ustawy.
Dotyczy ustalenia, czy podatek dochodowy od osób prawnych należny do zapłaty przez Spółkę od wypłaconej na rzecz udziałowców dywidendy po zakończonym roku podatkowym oraz zaliczek na poczet dywidendy w trakcie roku podatkowego, powinien pomniejszać kwoty tej wypłaconej dywidendy oraz kwoty tych wypłaconych zaliczek na poczet dywidendy.
Skuteczność wyboru formy opodatkowania prowadzonej działalności gospodarczej.
Darowizna w gotówce wpłacona jako wpłata własna w imieniu darczyńcy nie wypełnia wymogu właściwego udokumentowania, w związku z czym nie można skorzystać ze zwolnienia.
Dokonanie darowizny lokalu mieszkalnego oraz miejsca postojowego w garażu wielostanowiskowym przez siostrę Wnioskodawczyni na rzecz Wnioskodawczyni z majątku wspólnego siostry Wnioskodawczyni i jej męża, za zgodą męża, będzie w całości podlegało zwolnieniu od opodatkowania podatkiem od spadków i darowizn.
Prawo do odliczenia od podatku dochodowego kwoty podatku uiszczonego od otrzymanych dywidend w latach 2002-2006 na mocy art. 23 ustawy o CIT i kwestia pomniejszania zaliczki na podatek.
Możliwość zastosowania 8,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU 77.32.10.0 oraz dokonania korekty złożonego zeznania podatkowego za 2023 r.
Czy otrzymanie i zapłata noty za odszkodowanie za zaginięcie towaru zrekompensowane odszkodowaniem oraz w części niezrekompensowane odszkodowaniem od ubezpieczyciela jest wydatkiem niezwiązanym z działalnością i podlega pod opodatkowanie ryczałtem od dochodów Spółki, tzw. CIT estońskim.
Zwolnienie z obowiązku zapłaty podatku VAT w związku z transakcją nabycia dzieła sztuki na terenie Wielkiej Brytanii.
Spełnienie warunku zatrudnienia, o którym mowa w art. 28j ust. 1 pkt 3 ustawy o CIT i zachowania prawa do opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek.
Prawo do odliczenia podatku VAT od nakładów poniesionych na utworzenie i wyposażenie klubu dziecięcego (art. 43 ust. 1 pkt 24 lit.b)
Czy Spółka w związku z wykorzystaniem przyznanej puli pomocy publicznej w ramach decyzji o wsparciu, jest uprawniona do wyboru opodatkowania w formie Estońskiego CITu.
Opodatkowanie w Polsce dochodów uzyskanych w Niemczech oraz w Irlandii.
W zakresie skutków podatkowych spłaty rat kredytu przez pozostałych kredytobiorców.
Czy w sytuacji opisanej we wniosku syndyk masy upadłości ma prawo do złożenia wniosku o stwierdzenie nadpłaty w podatku dochodowym od osób fizycznych za lata 2017/2018 (czynność techniczna) bez dokonywania korekt deklaracji PIT36L.
Możliwość zastosowania 8,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU 70.22.20.0.
Spełnienie warunku zatrudnienia w związku z uznaniem Spółki za podatnika rozpoczynającego prowadzenie działalności gospodarczej.
Rozliczenia i określenie podstawy opodatkowania w przypadku zakładów wzajemnych.
W zakresie skutków podatkowych sprzedaży udziału we współwłasności Nieruchomości, Utwardzonego placu oraz Drogi.