Interpretacja indywidualna z dnia 2 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-2.4014.217.2024.1.KK
W zakresie skutków podatkowych nabycia Nieruchomości zlokalizowanej za granicą.
W zakresie skutków podatkowych nabycia Nieruchomości zlokalizowanej za granicą.
Usługi programowania sterowników na terytorium Norwegii na rzecz angielskiego kontrahenta będącego podatnikiem zarejestrowanym w norweskim urzędzie skarbowym, są traktowane jako usługi niepodlegające opodatkowaniu na terytorium kraju i nie powinny być wykazywane w pozycji 11 deklaracji VAT-7.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia na podstawie art. 21 ust. 1pkt 6a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w związku z udziałem w grze karcianej (na pieniądze) prowadzonej poza granicami Polski.
Opodatkowanie świadczenia rekompensacyjnego otrzymanego za mienie pozostawione poza granicami Polski.
Skutki podatkowe otrzymywania środków pieniężnych od organizacji pozarządowej z USA
Opodatkowanie świadczenia, otrzymywanego z USA dla byłej żony.
Skutki podatkowe nabycia złomu za granicy.
Zwolnienie od podatku VAT usług szkoleniowych z zakresu fizjoterapii świadczonych przez Spółkę na rzecz fizjoterapeutów, lekarzy specjalistów: anestezjologii, specjalistów rehabilitacji, ortopedów, masażystów oraz studentów II, III, IV i V roku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 i 29 lit. a ustawy.
Obowiązki płatnika w związku z wprowadzeniem programu emerytalnego przez podmiot ze Szwecji.
Obowiązki płatnika w związku z otrzymaniem przez pracowników świadczeń ze Szwecji.
Skutki podatkowe zakupu nieruchomości w Polsce w sytuacji wcześniejszego posiadania nieruchomości w Białorusi.
Sposób wyliczenia podatku zapłaconego za granicą do odliczenia za granicą.
Możliwość zaliczenia przez Spółkę do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z udziałem Współpracowników i Zleceniobiorców w Programie.
Wskazane we wniosku czynności (zawarcie Umowy ramowej i realizowane w jej ramach wypłaty transz pożyczek) nie podlegają opodatkowaniu PCC z uwagi na treść art. 1 ust. 4 pkt 2 ustawy (umowa zawarta za granicą RP i środki za granicą RP)
Umowy pożyczek nie podlegały (nie będą podlegały) opodatkowaniu PCC z uwagi na treść art. 1 ust. 4 pkt 2 ustawy o PCC (umowa zawarta poza granicami RP i środki poza granicami RP) a z umowami depozytów nie wiąże się w przypadku Wnioskodawcy (daje na przechowanie) obowiązek w PCC.
Zawarcie umowy pożyczki poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej i to, że środki pieniężne będące przedmiotem umowy pożyczki, w momencie zawarcia umowy pożyczki, znajdowały się poza terytorium RP, wypełniają dyspozycję art. 1 ust. 4 pkt 2 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Nabycie antyków i dzieł sztuki za granicą.
Opodatkowanie dochodów z Kataru i możliwość skorzystania z „ulgi abolicyjnej”.
Darowizna otrzymana przez obywatela Polski z zagranicy.
Umowa pożyczki - zawarta za granicą, środki pieniężne będące przedmiotem umowy za granicą, nie podlega opodatkowaniu PCC.
Niewliczanie do limitu z art. 113 ust. 1 ustawy o VAT przychodów za usługi budowlane dla nieruchomości położonych za granicą.
W zakresie obowiązków płatnika związanych z opodatkowaniem umów zleceń dotyczących świadczenia usług opieki domowej.
Zawarcie umowy pożyczki za granicą.
Możliwość skorzystania z ulgi na powrót.